COSMARUL unei generatii! Romania U19 1-2 Ucraina U19! Am terminat meciul in 9 oameni, in lacrimi si cu 2 goluri primite in ultimele 10 minute | TOATE FAZELE VIDEO

Romania Ucraina Nationala
Data publicarii: Marti 27 Martie 2018, 18:57
Data actualizarii: Marti 27 Martie 2018, 21:37

Romania U19 a ratat calificarea la Campionatul European dupa ce a pierdut cu Ucraina, scor 1-2. Romania avea nevoie de un singur punct pentru calificare, dar a primit doua goluri in ultmele 10 minute.

Min 90+5 Romania termina meciul in 9 oameni! Neciu a fost si el eliminat. Ucraina se califica la EURO dupa 10 minute de cosmar pentru tricolori. Romania se putea califica si cu un egal.
Min 90+2 GOL Ucraina!
Bondar inscrie incredibil, singur, nemarcat, din mijlocul careului.

Min 90 Vlad intervine inca o data salvator.
Min 84 GOL Ucraina!
Safronov egaleaza dupa o iesire gresita pe centrarea a lui Vlad.

Min 77 GOOOL Morutan! Morutan deschide scorul, dar este eliminat incredibil! Mai avea un cartonas galben si l-a primit pe al doilea dupa ce si-a scos tricoul.

Min 72 Moldoveanu intra in locul lui Sintean.
Min 67
Parada incredibila a lui Vlad. Scoate de radacina barei sutul trimis din lovitura libera rezultata.

Min 67 Morutan este avertizat pentru un fault la marginea careului.
Min 64
Micovschi intra in locul lui Matan.
Min 63
Ocazie uriasa pentru tricolori: Sintean nu poate devia decisiv mingea trimisa de Dragomir.
Min 56
Safronov primeste un cartons galben pentru un fault dur asupra lui Baluta.
Min 53
Dragomir, cu al doilea sut de la mare distanta in 5 minute. Ambele executii, prinse de portarul Ucrainei.
Min 46
Incepe repriza a doua!

Min 45 Final de prima repriza!
Min 44
Kashchuk rateaza o noua ocazie uriasa din cornerul rezultat.
Min 44 Vlad, parada FA-BU-LOA-SA! Portarul Stelei respinge incredibil sutul lui Kashchuk.

Min 30 Neciu primeste un 'galben' pentru un fault la mijlocul terenului.
Min 29
Vlad retine fara probleme la primul sut al adversarilor.
Min 18
Centrarea lui Harut din partea stanga este retinuta cu emotii de Kucheruk.
Min 5 Primul sut pe poarta! Baluta trage din lovitura libera, direct pe portarul Ucrainei.
Min 1
A inceput meciul! S-a tinut un minut de reculegere in memoria lui Nae Tilihoi, fostul mare jucator al Craiovei Maxima.

UPDATE | Echipele de start

Romania: 1. Vlad – 2. Harut, 5. Screciu, 6. Dulca, 4. Neciu – 14. Baluta, 15. Lazar – 8. Morutan, 7. Dragomir-cpt., 10. Matan - 9. Sintean
Rezerve: 12. Constache, 11. Micovschi, 13. Boboc, 16. L. Gheorghe, 17. Dragus, 18. Trusescu, 19. Moldoveanu, 20. Merloi

Ucraina: 1. Kucheruk – 5. Mykolenko, 2. Bondar-cpt., 22. Snurnitsyn – 3. Safranov, 15. Dryshliuk , 8. Khakhlov, 9. Korniienko – 21. Kashchuk, 10, Buletsa, 11. Supriaha
Rezerve: 12. Kozhukhar, 4. Veremiienko, 6. Chekh, 7. Kulakov, 16. Musolitin, 18. Kozyrenko, 19. Remeniuk, 20. Avramenko

Romania joaca in aceasta seara meciul decisiv de calificare la Euro. Avem nevoie de un egal cu Ucraina pentru a ne castiga grupa la Turul de Elita, si pentru a obtine implicit un loc la Europeanul din Finlanda.

E o sansa uriasa pentru generatia condusa de Adrian Boingiu. La Euro participa opt nationale, iar primele cinci vor merge automat la Mondialul de anul viitor.

Nationala lui Matan, Morutan si Vlad a impresionat in primele doua partide, cu Serbia (4-0) si Suedia (2-1).

"In mod normal, batem Ucraina in aceasta seara, suntem mai buni ca ei. E o zi extrem de importanta pentru aceasta generatie", spune Mihai Stoichita (PRO X).

Sustinere din partea galeriei Petrolului

O parte a galeriei Petrolului si-a anuntat prezenta la meciul din aceasta seara. Intrarea va fi libera, iar vremea suportabila, mult mai buna ca zilele trecute.

La meciul precedent, aproximativ 300 de suporteri au fost in tribune, iar acum organizatorii asteapta cateva mii.

Echipa probabila a Romaniei: Andrei Vlad (Steaua) - Harut (ACS Poli Timisoara), Screciu (CSU Craiova), Tudor Baluta (Viitorul), Neciu (Viitorul) - Vlad Dragomir (Arsenal), Dulca (Swansea) - Morutan (FC Botosani/Steaua), Dragus (Viitorul), Matan (Viitorul) - Sintean (Slavia Praga)