VIDEO EXCLUSIV Ce reușită! Man și Cicâldău au creat o fază perfectă cu care România a deschis scorul în Israel

Dennis Man Alexandru Cicaldau Nationala
Data publicarii: Marti 29 Martie 2022, 21:36
Data actualizarii: Marti 29 Martie 2022, 21:43

După înfrângerea cu Grecia, naționala României a jucat în deplasare, cu Israel.

La finalul primei reprize, reprezentativă antrentă de Edi Iordănescu se afla în avantaj, scor 2-0, grație golurilor reușite de Alexandru Cicâldău și Dennis Man.

În minutul 10, mijlocașul celor de la Galatasaray a deschis scorul cu un șut perfect plasat din marginea careului, în urma unei pase de gol spectaculoasă primită de de la Dennis Man.