Am batut Ungaria la U16: Vlad Dragomir si Robert Moldoveanu au adus victoria in fata maghiarilor, scor 3-2!

Romania U16 Adrian Boingiu Nationala
Data publicarii: Marti 11 Noiembrie 2014, 18:58
Data actualizarii: Marti 11 Noiembrie 2014, 19:02

Nationala antrenata de Adrian Boingiu a invins astazi Ungaria, intr-un meci amical disputat la Gyula. Returul este joi, la Pancota.

Reprezentativa U16 a Romaniei a invins astazi Ungaria, intr-un meci de pregatire disputat la Gyula.

Selectionerul Adrian Boingiu a folosit urmatorii jucatori:

Adelin Iliescu - Radu Boboc, Raul Cochintu, Constantin Dima (73 Dan Berci), Cristian Podina - Rares Lazar (69 Bogdan Toiu), Alexandru Petrus (80+1 Robert Bogdan) - Mihai Ene (56 Narcis Popan), Vlad Dragomir, Claudiu Micovschi - Andrei Mezin (63 Robert Moldoveanu).

La pauza, ”tricolorii” au condus cu 2-0 prin ”dubla” lui Vlad Dragomir (30, 36). La prima reusita, mijlocasul nostru a inscris din careu dupa ce mingea sutata de Mezin in bara a ricosat la el. La golul secund, Dragomir a incheiat o actiune individuala cu un sut in vinclu.

Dupa pauza, gazdele au revenit in joc prin doua goluri marcate in doua minute (69, 70). Dar Robert Moldoveanu, atacant care in primavara marca o ”dubla” contra Italiei inainte de a se accidenta grav, a reusit sa inscrie golul victoriei in minutul 80+1.

Joi, 13 noiembrie, de la ora 12:00, la Pancota, este programat meciul revansa, Romania - Ungaria.

Sursa: frf.ro