A plecat de la Dinamo si poate debuta la nationala! Contra: "E un pas inainte! Joaca pe un post unde suferim putin!"
![A plecat de la Dinamo si poate debuta la nationala! Contra: E un pas inainte! Joaca pe un post unde suferim putin! Cosmin Contra Paul Anton transfer paul anton](https://res.sport.ro/assets/sport/2018/01/12/image_galleries/651709/a-plecat-de-la-dinamo-si-poate-debuta-la-nationala-contra-e-un-pas-inainte-joaca-pe-un-post-unde-suferim_size6.jpg)
Plecarea de la Dinamo i-ar putea aduce primele minute la echipa nationala.
Cosmin Contra a comentat transferul lui Paul Anton de la Dinamo la Anji si spune ca mijlocasul in varsta de 26 de ani poate spera la o convocare.
"Pentru nationala este un pas inainte. Sper sa se impuna, sa joace bine. Il vom urmari si pe el, sper sa se impuna ca titular si, jucand intr-un campionat puternic, sigur echipa nationala are de castigat. Il cunosc, este un jucator bun, mai ales ca joaca intr-o pozitie in care echipa nationala sufera putin. E de bun augur transferul lui la Anji. Am lucrat bine la Dinamo, a fost om de baza, a marcat goluri, a fost constant unul dintre capitanii echipei. Sper ca va avea aceeasi atitudine si la Anji si sigur se va impune ca titular", a declarat Cosmin Contra pentru TelekomSport.
Paul Anton a fost convocat la echipa nationala pentru meciul cu Danermarca, scor 1-1, insa Contra nu l-a folosit nici macar un minut.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News