Ce a scris MM Stoica pe Facebook, după ce Tavi Popescu a strălucit în România U21 - Armenia U21

România U21 - Armenia U21 MM Stoica tavi popescu Nationala U21 Mihai Stoica
Data publicarii: Sambata 14 Octombrie 2023, 08:35
Data actualizarii: Sambata 14 Octombrie 2023, 08:34

Cele două echipe naționale s-au înfruntat pe stadionul din Giulești, iar duelul a fost transmis în direct de Pro Arena & VOYO.

Pentru micii tricolori a fost prima victorie din preliminariile pentru Campionatul European U21 din 2025. Selecționata lui Daniel Pancu se află acum pe locul patru în Grupa E, cu trei puncte.

Ce a scris MM Stoica pe Facebook, după ce Tavi Popescu a dat două pase de gol în România U21 - Armenia U21

Cătălin Vulturar (minutul 37) și Ștefan Baiaram (minutul 80) au înscris pentru micii tricolori, iar Octavian Popescu a fost cel care a reușit să ofere două pase decisive în partida de pe Giulești.

Mihai Stoica, managerul general FCSB, a postat un scurt mesaj pe Facebook, după ce vedeta roș-albaștrilor și-a arătat clasa în România U21 - Albania U21: "Taviiiiii", a scris MM, urmat de două inimi, una roșie și una albastră.

Pentru Tavi Popescu a fost primul meci în echipamentul micilor tricolori, după ce împotriva Albaniei U21, din prima etapă a preliminariilor EURO 2025, a absentat. Ultima dată când fotbalistul FCSB-ului jucase pentru naționala U21 a fost în iunie 2023 (0-0 vs. Croația).

• 6. Armenia U21 - 0p (3 meciuri)

Pentru tricolorii lui Daniel Pancu urmează meciul cu Finlanda, marți, 17 octombrie, de la ora 18:00, pe stadionul celor de la FC Hermnnstadt din Sibiu. Partida va fi transmisă în direct pe Pro Arena & VOYO.

Ce a spus Daniel Pancu după România U21 - Armenia U21 2-0

După meciul din Giulești, Daniel Pancu a subliniat importanța victoriei pentru micii tricolori, a remarcat atât aspectele pozitive, cât și cele negative, iar în final a vorbit despre Octavian Popescu - jucător pe care nu l-a convocat la prima acțiune, iar acum a primit și banderola de căpitan.