Xavi Hernandez Barcelona Istvan Kovacs PSG Liga Campionilor
Data publicarii: Marti 16 Aprilie 2024, 23:47
Data actualizarii: Marti 16 Aprilie 2024, 23:50

Barcelona și Paris Saint-Germain se dueleză pentru un loc în semifinalele UEFA Champions League.

Barcelona a început foarte bine partida de pe Estadi Olimpic, iar Raphinha a deschis scorul în minutul 12, însă jocul catalanilor a început să se destrame după ce Istvan Kovacs i-a arătat cartonașul roșu lui Ronald Araujo, după ce fundașul Barcelonei l-a faultat pe Barcola din postura de ultim apărător.

Istvan Kovacs l-a eliminat pe Xavi la Barcelona - PSG

Pe finalul primei reprize, Ousmane Dembele a restabilit egalitatea, iar PSG a reintrat în joc. Parizienii au puncat din nou în minutul 54, prin Vitinha.

Xavi s-a enervat după ce Istvan Kovacs a dictat fault pentru PSG în minutul 56 și a lovit cu piciorul un panou aflat în apropiere de marginea terenului. Istvan Kovacs a fost atenționat de Horațiu Feșnic în legătură cu comportamentul tehnicianului catalan, iar centralul i-a arătat direct cartonașiul roșu antrenorului.

Câteva minute mai târziu, scorul a devenit 3-1 în favoarea lui PSG, după ce Mbappe a transformat un penalty obținut după un fault în careu comis de Joao Cancelo.