Juninho a reinventat lovitura libera! Lyon 1-1 Barca! Cine se califica?

Data publicarii: Marti 24 Februarie 2009, 20:45
Data actualizarii: Miercuri 25 Februarie 2009, 15:41

Brazilianul Juninho a reusit golul optimilor de finala Champions League, sut magnific din lovitura libera, asa cum a obisnuit in ultimii ani. Barca egalat spre final prin Henry!Vezi rezumatul

Extraterestrii Barcei par ca au coborat pe pamant, si au aterizat direct in Franta. Dupa infrangerea din campionat cu Espanyol, echipa lui Pep Guardiola pare ca a intrat in scadere de forma. La Lyon, starurile Messi, Henry sau Xavi au parut doar mici umbre a oamenilor care au dominat campionatul spaniol in acest sezon.

Adevaratul "extraterestru" al meciului a fost brazilianul Juninho, care a reusit golul serii in Champions League, in minutul 7, gol din lovitura libera, din lateral - 25 de metri. Benzema si acelasi Juninho au mai irosit cateva ocazii imense pentru liderul din Franta, care s-a vazut in cele din urma egalat, in reprinza a doua, dupa o lovitura marca Henry.

In minutul 57, atacantul francez a profitat de neatentia fundasului Cris si a marcat de la 2 metri cu capul. Scor final 1-1, si Barca ataca calificarea cu avantajul terenului propriu.

Rezumatul poate fi urmarit doar de utilizatorii din Romania din cauza restrictiilor impuse de UEFA.