Cristiano Ronaldo benzema Real Madrid Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 11 Martie 2015, 09:39
Data actualizarii: Miercuri 11 Martie 2015, 10:03

Real Madrid 3-4 Schalke (5-4 la general) | Madrilenii au tremurat pana in ultima secunda pentru calificarea in sferturile de finala ale Ligii Campionilor.

Dupa victoria lejera obtinuta in tur, 2-0, nimeni nu se astepta ca Real Madrid sa tremure pana in ultima secunda in fata lui Schalke in returul de pe Bernabeu.

Nemtii au marcat pentru 4-3 in minutul 84 si mai aveau nevoie de un gol pentru minunea calificarii in sferturi. A fost asalt la poarta lui Casillas, iar madrilenii au ramas fara replica in fata furiei lui Schalke.

Camerele au surprins un dialog intre Ronaldo si Benzema care arata frustrarea jucatorilor Realului in ultimele minute ale jocului.

Pe imaginile postate de as.com se vede cum Cristiano Ronaldo ii spune lui Benzema "Que verguenza, que verguenza!" (Ce rusine, ce rusine!).

CLICK AICI PENTRU VIDEO

Real Madrid si FC Porto sunt primele doua echipe calificate in sferturile de finala ale Ligii Campionilor.

Astazi sunt programate alte doua partide: Chelsea - PSG (in tur: 1-1) si Bayern Munchen - Sahtior (0-0).