Real Madrid 3-4 Schalke si Porto 4-0 Basel | Realul, la un gol de eliminare! Vezi cele 11 goluri date in 2 meciuri VIDEO AICI

Champions League Mircea Lucescu Real Madrid Liga Campionilor
Live Blog

CHAMPIONS LEAGUE

Data publicarii: Miercuri 11 Martie 2015, 07:29
Data actualizarii: Miercuri 11 Martie 2015, 07:47

23:41 10 Mar

FINAL DE MECI la Madrid! Real 3-4 Schalke! Spaniolii se califica in sferturile de finala ale Champions League, dupa 5-4 la general!

FINAL DE MECI si in Portugalia! Porto 4-0 Basel! Portughezii merg si ei in sferturile de finala ale Champions League, 5-1 la general!

23:26 10 Mar

Min 85: GOOOOL SCHALKEEEE! Huntelaar face 4-3 pentru nemti cu un sut sub transversala: bara-gol!

23:23 10 Mar

Min 75: GOOOOOL PORTOOO! 4-0, gol Aboubakar!

23:04 10 Mar

Min 56. GOOOOOOL PORTOOOOOO! Casemiroooooo, din lovitura libera! 3-0 pentru portughezi!

22:58 10 Mar

Min 57. GOOOOOL SCHALKEEE!!! 3-3 acum, dupa inca o eroare a lui Casillas, de plasament!

22:55 10 Mar

Min 48. GOOOOOOL PORTOOO! 2-0 pentru portughezi in fata celor de la Basel!

22:54 10 Mar

Min 52. GOOOOOL REAL! GOOOOL BENZEMAAA, insa din off-side! 3-2 pentru spanioli!

22:30 10 Mar

Min 45+1. GOOOOOL RONALDOOOO! 2-2 acum!

22:25 10 Mar

Min 40. GOOOOL SCHALKE! Gafa a lui Casillas! GOL HUNTELAAR! 2-1 pentru nemti!

Min 39. Huntelaar trimite din afara careului, mingea lui loveste bara transversala a lui Real!

22:11 10 Mar

Min 25: GOOOL REAL! 1-1 la Madrid!

22:07 10 Mar

A intrat ambulanta pe gazon la Porto, l-a luat pe Danilo, constient. Va fi dus direct la spital, s-a lovit rau la cap! Meciul se reia dupa aproape 8 minute.

22:05 10 Mar

Min 20: GOOOL SCHALKE!!!

22:04 10 Mar

Min 18. Danilo si portarul Fabiano s-au lovit extrem de rau! Primul sta intins pe gazon, medicii au intervenit de urgenta, pentru ca nu-si revine!

22:00 10 Mar

Min 14: GOOOL PORTO!!

21:46 10 Mar

Min 1. Au inceput partidele de la Madrid si Porto

21:09 10 Mar

Fanii lui Schalke vor fi tinuti minte la Madrid, chiar si dupa meci :)

20:56 10 Mar

Seara mare de Liga! Returul din optimi incepe in cateva zeci de minute, de la 21.45, pe www.sport.ro!

Cum a fost in tur: Schalke 0-2 Real Madrid | Basel 1-1 Fc Porto

Echipele de start:

REAL - SCHALKE

PORTO - BASEL

14:26 10 Mar

Meciul pe care Real il va disputa in aceasta seara cu Schalke are o importanta deosebita pentru Ronaldo, cel care continua razboiul de la distanta cu Leo Messi.

Daca spaniolii nu au prea multe emotii in privinta calificarii, dupa ce au invins cu 2-0 la Gelsenkirchen, Ronaldo are o motivatie importanta.

Starul portughez va juca pentru doborarea recorului de goluri in Liga Campionilor. Acesta se afla la egalitate cu Lionel Messi si Raul in acest moment, cu totii avand cate 76 de goluri in cupele europene. Daca va inscrie in aceasta seara, Ronaldo ii va lua, cel putin pentru o perioada, fata lui Messi.

Ronaldo a dat cele 76 de goluri in 117 meciuri in cupele europene, in timp ce Messi a avut nevoie de 95 de partide. De cealalta parte, Raul a dat cele 76 de goluri in 168 de meciuri.

Doar la nivelul Ligii Campionilor, Ronaldo are 73 de goluri, fata de cele 75 date de Messi. Celalte trei reusite ale acestuia au fost bifate in Supercupa Europei, la fel ca si golul care face diferenta in dreptul lui messi.

Sursa FOTO: Goal.com

10:29 10 Mar

Champions League se reia cu partidele decisive pentru calificarea in faza sferturilor.

In seara aceasta se joaca Real Madrid - Schalke, partida care pleaca de la scorul de 2-0 pentru madrileni si FC Porto - Basel, 1-1 in tur. Miercuri, Mircea Lucescu va incerca sa produca cel mai mare soc din faza optimilor - eliminarea lui Bayern Munchen chiar pe Allianz Arena.

Tot miercuri este programat si returul intalnirii dintre Chelsea si PSG, meci incheiat la egalitate in tur, 1-1.