Valencia 0-2 Rosenborg: VEZI REZUMAT!

Data publicarii: Marti 06 Noiembrie 2007, 23:47
Data actualizarii: Marti 06 Noiembrie 2007, 23:47
IVERSEN SI "CLUJEANUL" DORSIN" AU INGROPAT VALENCIA!

Valencia la pamant! Norvegienii de la Rosenborg au dat de pamant cu "liliecii", reusind sa-i invinga cu 2-0 chiar pe "Mestalla". Dupa ce in urma cu doua saptamani au pierdut cu acelasi scor in Norvegia, spaniolii erau dornici de revansa, insa "clujeanul" Dorsin si veteranul Iversen au tinut mortis sa-i strice debutul lui Koeman cu Valencia in Liga Campionilor.

Iversen a deschis scorul in minutul 31, spre disperarea fanilor Valenciei, iar norvegienii au intrat la pauza cu avantaj minim. Lucrurile nu au intrat in normal nici in repriza a doua, iar in minutul 58, Dorsin a batut excelent un corner, iar acelasi Iversen a marcat pentru 2-0, trimitand Valencia pe ultimul loc in grupa B. De partea cealalta, Rosenborg e in carti pentru primavara Ligii Campionilor. Norvegienii sunt pe doi, cu sapte puncte, la doar un punct de liderul Chelsea.

Iata componenta echipelor la start:

Valencia: Hildebrand - Miguel, Caneira, Helguera, Moretti - Joaquin, Albelda, M. Fernandes, Silva - Morientes, Villa;

Rosenborg: Hirschfeld - Stoor, Kvarme, Riseth, Dorsin - Skjelbred, Sapara, Iversen, Traore, Tettey - Kone.