PSG - MAN UNITED 1-3! MINUNE pentru Solskjaer la Paris! Rashford aduce CALIFICAREA dupa un PENALTY in min 90 acordat cu VAR | Porto e in sferturi dupa un penalty dat cu VAR in minutul 117

uefa champions league FC Porto Manchester United Ole Gunnar Solskjaer PSG Liga Campionilor PSG - MAN UNITED
Live Blog
LIGA CAMPIONILOR
Data publicarii: Miercuri 06 Martie 2019, 23:59
Data actualizarii: Joi 07 Martie 2019, 00:46
00:33 07 Mar
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL FC PORTO!!!!! Penalty acordat de arbitrul Cakir dupa un fault al lui Florenzi la Felipe! Arbitrul a apelat la sistemul VAR pentru a determina daca tinerea lui Florenzi a fost suficient de puternica! Telles a transformat penalty-ul!

00:03 07 Mar

FINAL DE MECI! MINUNE LA PARIS PENTRU MANCHESTER UNITED! Dupa 0-2 in tur, cu 10 absenti, cu pustii Chong si Greenwood pe teren in finalul partidei, Manchester United reuseste calificarea in sferturile UEFA Champions League in fata lui Paris Saint-Germain!

Marcus Rashford a marcat in prelungiri din penalty! Damir Skomina, arbitrul care anula reusita lui Ajax in partida tur cu Real Madrid, a acordat acum penalty pentru un hent la Kimpembe!

00:00 07 Mar
PRELUNGIRI la FC PORTO - AS ROMA
23:53 06 Mar
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL RASHFORD!!!!! Manchester United este la cateva secunde de calificarea in sferturi! Rashford a sutat tare, Buffon n-a avut nicio sansa!
23:50 06 Mar

INCREDIBIL! FABULOS! HALUCINANT! PENALTY pentru Manchester United in prelungirile partidei! Dalot a sutat spre poarta, mingea l-a lovit in brat pe Kimpembe! Damir Skomina a privit reluarea si a decis sa acorde lovitura de pedeapsa!

23:43 06 Mar
BARA DI MARIA!!!! Mbappe a scapat singur cu De Gea insa aluneca, reuseste sa devieze mingea spre Di Maria care suteaza din unghi in bara!
23:15 06 Mar
Di Maria inscrie cu o scarita dupa pasa cu calcaiul a lui Mbappe, reusita e anulata corect pentru offside!
23:14 06 Mar
GOOOOOOOL FC PORTO! Marega inscrie cu o reluare din fata portii si se egaleaza scorul din tur!
23:03 06 Mar
Manchester United a marcat in al 21-lea meci consecutiv in deplasare, egaland recordul clubului stabilit in 1957 de celebra formatie antrenata de Sir Matt Busby.
22:57 06 Mar
Neymar este in tribuna la partida dintre PSG si Manchester United
22:50 06 Mar
Final de repriza la Paris! Daca la inceput parea mare favorita la calificare, PSG este acum in pericol de a fi eliminata! A primit 2 goluri in primele 30 de minute ale unui meci din UCL pentru prima data dupa 22 de ani! Lukaku a ajuns la al 3-lea meci consecutiv in care reuseste o dubla!
22:39 06 Mar
Inca o accidentare pentru Man United - Bailly iese, intra Dalot
22:37 06 Mar

PENALTY pentru AS Roma! Greseala mare in apararea lui Porto, Perotti este daramat de un adversar. De Rossi e fata in fata cu Casillas! Si e GOOOOOOOL! 1-1 la Porto!

22:32 06 Mar

GOOOOOOOOOOOL MAN UNITED!!! Rashford suteaza puternic de la 25 de metri, Buffon este pacalit iar Lukaku este pe faza si inscrie! United este din nou la un gol de calificare

22:29 06 Mar
GOOOOOL FC PORTO! Marega paseaza in fata portii pentru Soares care deschide scorul
22:18 06 Mar
Greseala mare a lui Bailly la golul lui PSG - fundasul lui United a gresit iesirea la offside si a anulat pozitia lui Mbappe

22:15 06 Mar
Coregrafie spectaculoasa a fanilor lui PSG inainte de startul partidei
22:13 06 Mar

GOOOOOOOOL PSG! Pasa la limita offside-ului pentru Mbappe, acesta centreaza in fata portii iar Bernat apare surprinzator si egaleaza! United are din nou nevoie de 2 goluri

22:08 06 Mar
Reusita lui Lukaku este cea mai rapida in fazele eliminatorii de la cea marcata de Rooney in urma cu 9 ani.
22:04 06 Mar
GOOOOOOOOOL MANCHESTER UNITED! Ce inceput de meci la Paris! Kehrer trimite o pasa aiurea in spate, Lukaku profita, il depaseste si pe Buffon si deschide scorul dupa 2 minute!

22:03 06 Mar
Au inceput partidele!!!
20:53 06 Mar

Iata echipele de start:

PSG

Buffon - Dani Alves, Thiago Silva, Kimpembe, Kehrer, Bernat - Maquinhos, Verratti, Draxler, Di Maria - Mbappe

MANCHESTER UNITED
De Gea - Lindelof, Bailly, Smalling - Young, McTominay, Fred, Pereira, Shaw - Lukaku, Rashford

20:51 06 Mar

Iata echipele de start

FC PORTO
Casillas - Militao, Marega, Telles, Herrera, Corona, Danilo, Otavio, Felipe, Soares, Pepe

AS ROMA
Olsen - Karsdorp, Jesus, Perotti, Dzeko, Kolarov, Marcano, De Rossi, Zaniolo, Nzonzi, Manolas

19:59 06 Mar
19:51 06 Mar
13:37 06 Mar

Paris Saint Germain - Manchester United

Francezii s-au impus in turul de la Manchester cu 2-0 si au prima sansa la calificarea in sferturile Uefa Champions League. Echipa lui Solskjaer are 8 victorii consecutive in meciurile din deplasare si spera sa intoarca rezultatul.

PSG nu ii va avea la dispozitie pe Cavani si Neymar, in timp ce la Manchester United sunt probleme majore de lot. "Diavolii" au nu mai putin de 10 jucatori accidentati: Herrera, Lingard, Mata, Matic, Pogba, Sanchez, Valencia, Darmian, Jones si Martial sunt fotbalistii pe care nu se va putea baza Ole Gunnar Solskjaer.

Englezii vor avea o misiune grea pe Parc des Princes, pentru ca PSG a pierdut un singur meci in ultimii 10 ani pe teren propriu la doua goluri diferenta. In aprilie 2015, Barcelona se impunea la Paris cu 3-1.

13:36 06 Mar

FC Porto - AS Roma

Roma a castigat meciul tur jucat pe teren propriu, insa portughezii au reusit sa marcheze in deplasare, fapt ce va conta foarte mult in ecuatia calificarii in sferturile Uefa Champions League.

Portughezii au castigat ultimele trei meciuri jucate pe teren propriu, iar sansele de calificare sunt destul de mari. Porto are nevoie de o victorie la limita, 1-0, pentru a merge mai departe. Italienii au castigat un singur meci din ultimele 8 jucate in deplasare si vin dupa un rezultat catastrofal in campionat, 0-3 contra rivalei din oras, Lazio.

FC Porto nu se va putea baza pe Aboubakar si Fabiano, in timp ce Roma nu ii va avea la dispozitie pe Bianda, Pastore si Under. Cele doua echipe s-au intalnit ultima oara in 2016, cand portughezii au reusit sa se impuna intr-o dubla mansa, 1-1 si 3-0.

Next: 2. Vezi urmatoarea pagina »
  • UEFA CHAMPIONS LEAGUE | Solskjaer asteapta remontada ! PSG - Manchester United | Porto - AS Roma, azi de la 22:00