Surpriza deceniului in Liga! Bayern, batuta mar in Belarus! Fosta adversara a Stelei a reusit minunea impotriva finalistei din sezonul trecut de Liga!

Bayern Munchen BATE Borisov Liga Campionilor
Data publicarii: Marti 02 Octombrie 2012, 23:26
Data actualizarii: Marti 02 Octombrie 2012, 23:54

CFR Cluj a condus cu 1-0 pe Manchester United insa englezii au intors rezultatul. In Belarus, minunea s-a produs!

BATE Borisov a reusit o victorie uriasa in Liga Campionilor! Bielorusii conduc cu 2-0 pe Bayern Munchen in grupa F din Liga Campionilor!

Finalista sezonului trecut de Liga Campionilor, Bayern Munchen, nu a reusit si in Liga parcursul perfect din campionat unde au 6 victorii in primele 6 etape!

Bayern a inceput puternic meciul si s-a jucat cu ocaziile - Pavlov a deschis scorul la o gafa a apararii lui Bayern in minutul 23! Bayern a fortat egalarea si a continuat sa rateze!

In a doua repriza, Bayern nu si-a revenit acuzand starea proasta a gazonului si jocul la intimidare al bielorusilor! Bomba a picat in minutul 78 - Rodionov, vedeta lui BATE, a inscris profitand de faptul ca Bayern scosese un fundas, Badstuber, pentru a-l introduce pe Schweinsteiger

Bayern a incercat sa opreasca surpriza iar Ribery a redus din diferenta in minutul 90!

BATE a reusit sa dea lovitura de gratie lui Bayern pe contraatac in minutul 90+3 prin Bressan!