United 1-1 Bayern | Masinaria de fotbal a lui Pep, anihilata de apararea lui Moyes! Bayern a avut o posesie zdrobitoare! VIDEO

Champions League Barcelona Bayern Munchen Manchester United Real Madrid Liga Campionilor
Live Blog

Champions League

Data publicarii: Marti 01 Aprilie 2014, 21:05
Data actualizarii: Miercuri 02 Aprilie 2014, 01:41

►Porto - Sevilla joi 22:00 in direct la Sport.ro si Voyo! Cu DRAG de pe Dragao. Semnat FOTBAL!

01:41 02 Apr

Rezumatul video al meciului dintre United si Bayern Munchen poate fi vazut AICI

23:45 01 Apr

Statistica finala a meciului!

23:39 01 Apr

Final pe Old Trafford! United - Bayern se termina 1-1, iar nemtii par sa aiba prima sansa la calificare! Detinatoarea en-titre a Ligii a dominat meciul, dar United s-a aparat cu tot efectivul

23:35 01 Apr

Min 90 - Bayern termina intalnirea cu United in 10 oameni. Bastian Schweinsteiger a fost eliminat pentru al doilea cartonas galben si nu va juca in meciul retur

23:33 01 Apr

Mai tineti minte "joculetul" de acum doua saptamani, cand v-am intrebat <> :)

Iata cateva raspunsuri amuzante :)

Soneriu Catalin: "O sa castige Manchester Champions League cand castiga Dinamo titlu"

Aknai Zoltan: "mai repede castiga Concordia Chiajna campionatul, decat sa castige Manchester United trofeul Champions League"

23:29 01 Apr

Asta spune totul despre meciul din aceasta seara! Cele mai multe actiuni ale lui United au plecat dupa lansari ale fundasilor centrali! Echipa lui David Moyes s-a multumit sa se cantoneze in defensiva si sa astepte ca Bayern-ul sa lase spatii

23:27 01 Apr

Min 84 - Ultima schimbare la United: iese Welbeck, intra Chicharito

23:22 01 Apr

Min 78 - Ocazie mare ratata de Robben, care putea da lovitura in fata celor 80 de mii de fani ai lui United. Intre timp s-au facut si doua schimbare. Young l-a inlocuit pe Buttner, in echipa lui United, iar Toni Kross a fost schimbat cu Mario Gotze

23:09 01 Apr

Min 66 - GOOOOOOOOOOL Bayern! Bastian Schwensteiger egaleaza! Mario Mandzukic, abia intrat pe teren, paseaza perfect cu capul, iar De Gea este invins cu un sut la vinclu

23:08 01 Apr

Statistica interesanta a celor de la United! Echipa lui David Moyes 6 goluri din 16 din faze fixe, in acest sezon al Ligii

23:05 01 Apr

Min 62 - Reactie rapida a lui Pep Guardiola, care il baga in teren pe golgheterul Mandzukic. Thomas Muller este cel schimbat

23:01 01 Apr

Min 58 - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Manchester United! Vidic deschide scorul pe Old Trafford! Sarbul inscrie cu o lovitura de cap din cativa metri, dupa o lovitura de la colt bine executata

22:56 01 Apr

Ratarea lui Danny Welbeck vazuta si din alt unghi. Atacantul a irosit cea mai mare sansa a meciului, in minutul 39 al primei reprize

22:50 01 Apr

Min 46 - Incepe repriza a doua, David Moyes il lasa pe Ryan Giggs la vestiare si il trimite in teren pe japonezul Kagawa

22:43 01 Apr

Statistica oficiala intocmita de UEFA

22:35 01 Apr

Statistica la pauza. Bayern, posesie mai mare, suturi mai multe

22:34 01 Apr

Asa arata "harta paselor" la jumatatea primei reprize, Bayern a cominat mai mult, United s-a multimit sa astepte un contraatac

22:33 01 Apr

Min 45 - Fluier de final al primei reprize! Manchester United a aratat destul de bine in prima repriza si putea deschide scorul, insa Danny Welbeck a ratat singur cu Neuer. Nemtii au avut posesia, insa nu au reusit sa-si creeze ocazii foarte mari

22:25 01 Apr

Min 39 - Ratare in-cre-di-bi-la a lui Danny Welbeck. Boateng a facut o gafa uriasa in aparare, iar Welbeck a scapat singur cu Neuer. Atacantul lui United a incercat insa un lob peste portar, iar acesta a reusit sa pareze. Cea mai mare sansa a meciului!

22:16 01 Apr

Min 30 - Interventie senzationala a lui De Gea, la sutul trimis de Arjen Robben. Olandezul a trimis superb de la martinea careului, dar portarul lui United s-a intins si a respins in corner

22:05 01 Apr

Min 18 - Posesie zdrobitoare a Bayern-ului pana in acest moment, United rezista insa cu brio

21:55 01 Apr

Min 8 - Robben are si el prima ocazie mai mare a Bayern-ului, dar sutul sau de la 18 metri trece putin pe langa poarta

21:50 01 Apr

Min 2 - Danny Welbeck inscrie in poarta lui Neuer, dar golul este anulat. Atacantul lui United a ridicat piciorul prea sus la un duel cu Javi Martinez, iar arbitrul a fluierat fault

21:48 01 Apr

Fluier de start pe Old Trafford! Manchester United 0-0 Bayern!

Fanii lui Bayern sunt prezenti in numar mare si fac o atmosfera senzationala

21:15 01 Apr

+++ foaia oficiala de meci

21:14 01 Apr

Englezii de la WhoScored au facut si o statistica interesanta a celor doua echipe, Bayern avand o posesie mult mai mare in acest sezon al Ligii, dar si o acuratete a paselor mult mai mare. Mai jos aveti si ultimele rezultate inregistrate intre cele doua echipe

21:06 01 Apr

21:45 LIVE Manchester United - Bayern Munchen | Echipele de start

Manchester United: De Gea - Phil Jones, Ferdinand, Vidic, Buttner - Valencia, Carrick, Fellaini, Giggs - Rooney, Welbeck

Rezerve: Lindergaard, Fletcher, Young, Nani, Kagawa, Januzaj, Chicharito
Antrenor: David Moyes

Bayern: Neuer - Rafinha, Lahm, Boateng, Alaba - Javi Martinez, Schweinsteiger, Kroos - Ribery, Muller, Robben

Rezerve: Starke, Van Buyten, Hojbjerg, Gotze, Shaqiri, Pizarro, Mandzukic
Antrenor: Pep Guardiola

19:50 01 Apr

"Diego Costa si David Villa vor fi titulari cu Barcelona, in meciul de diseara" - este anuntul facut de jurnalistii cotidianului madrilen AS, care anunta ca Diego Simeone a luat decizia de a-i baga inca din primul minut pe cei doi atacanti, incerti in ultimele zile.

Fara Raul Garcia, suspendat pentru cumul de cartonase galbene, Simeone ar urma sa mizeze pe un mijloc format din Gabi, Tiago si Koke, in timp ce in fata lor ar urma sa joace Arda Turan, Villa si Diego Costa.

Echipa lui Atletico, potrivit celor de la AS: Courtois - Juanfran, Godin, Miranda, Felipe Luis - Gabi, Tiago, Koke - Arda, Villa, Diego Costa

17:49 01 Apr

Carlo Ancelotti: "Visul lui Real Madrid este sa castige Champions league"

Ancelotti spune ca Real este "cea mai completa" echipa pe care a antrenat-o si aminteste ca "pe langa  jucatorii grozavi precum Ronaldo, avem si tineri foarte talentati si jucatori cu experienta"

Despre adversari Ancelotti spune: "Sunt o echipa buna si au experienta in competitie.Au ajuns anul trecut in finala si va fi un sfert de finala deschis oricarui rezultat. Suntem entuziasti si va trebui sa jucam bine pentru a invinge impotriva acestei echipe extrem de competitive."

Klopp: "Nu suntem mai slabi decat anul trecut"

Anul trecut Dortmund si Realul s-au intalnit in semifinalele Champions League si au reusit sa faca o semifinala epica.

In primul meci Realul a invins cu 2-0  iar in meciul retur Borussia a intors calificare in mod fabulos prin atacantul polonez Lewandowski. In acea seara a devenit primul jucator care inscrie de 4 ori intr-o semifinala UEFA Champions League.

Intrebat cine este favorita pentru aceasta dubla, antrenorul Borussiei isi arata increderea in propria echipa:

"Cu bugetul nostru si cu accidentarile jucatorilor ca Subotic, Bender, Gundogan, Schelzer si Blaszczykowski,nu e nici o indoiala ca suntem Cenusareasa dublei.

Dar intotdeauna spun ca nu trebuie sa fim cea mai buna echipa din lume, trebuie doar sa invingem cea mai buna echipa din lume si Dortmund poate sa invinga cea mai buna echipa."

17:28 01 Apr

Cristiano Ronaldo pare in forma maxima inaintea sfertului cu Dortmund din Champions League. Portughezul s-a distrat alaturi de colegii sai, pe care i-a driblat pana i-a ametit. Cum campionatul pare pierdut pentru Real, Champions League reprezinta un moment important pentru revansa in fata fanilor.

15:46 01 Apr

Mai multe agentii au publicat o fotografie cu Benzema alaturi de doua domnisoare, chiar inaintea meciului din Champions League cu Borussia.

"These bitches love Benzy!" este comentariul fotbalistului la poza. Karim a fost implicat intr-un scandal imens alaturi de colegul sau de la echipa Frantei, Frank Ribery.

Atunci ei au fost acuzati ca au intretinut realtii sexuale cu celebra Zahia, o prostituata minora. Cei doi nu au fost gasiti vinovati.

13:59 01 Apr

Pierre-Emerick Aubameyang si-a facut un "cadou" special inainte de meciul cu Real Madrid din Liga :)

13:29 01 Apr

Fanii lui United nu vor fi fericiti daca se va intampla asta. Se pare ca familia Glazer planuieste vanzare numelui stadionului pentru 600 de milioane de euro! Aflati aici cum s-ar numi, daca afacerea se face

12:59 01 Apr

Fanii lui Manchester United au sperat pentru cateva minute ca vor scapa de Frank Ribery in aceasta seara, cel mai bun jucator al nemtilor din sezonul trecut si finalist la Balonul de Aur.

A fost doar o masura de securitate a politistilor englezi dupa ce Ribery a fost asaltat de fani pentru autografe pe aeroportul din Manchester. Totusi, nemtii de la Bild sustin ca politistul a fost destul de brutal in "interventia" sa, in conditiile in care jucatorul trebuia protejat de multime.

Ribery e anuntat titular in aceasta seara pe Old Trafford.

12:48 01 Apr

Real Madrid l-a pierdut pe Marcelo inaintea sfertului cu Dortmund din Champions League, fundasul brazilian titular in banda stanga. Marcelo va lipsi intre doua si trei saptamani, anunta site-ul oficial al lui Real Madrid.

22:49 31 Mar

Presa britanica scrie ca Torres, Eto'o si Demba Ba vor pleca sigur in vara de pe Stamford Bridge, in timp ce Diego Costa e primul atacant de pe lista de transferuri. POVESTEA AICI

22:48 31 Mar

Vesti bune de la Munchen!

La plecarea spre Manchester pentru meciul cu United, presedintele celor de la Bayern, Rummenigge a anuntat in aeroport ca negocierile s-au incheiat cu succes: Kroos a semnat pe inca un an cu Bayern! - DETALII AICI

22:42 31 Mar

Manchester United si Bayern Munchen vor juca in Champions League, in sferturile de finala, dupa 15 ani de la celebra finala de Liga din 1999.

Dupa 15 ani de la acel meci, singurul jucator care prezent pe teren va fi Ryan Giggs, ultimul inca in activitate.

Cum aratau echipele de la finala din 1999:

Bayern: Oliver Kahn - Markus Babbel, Thomas Linke, Lothar Matthaus (Thorsten Fink, 80), Samuel Kuffour, Michael Tarnat - Stefan Effenberg, Jens Jeremies - Mario Basler (Hasan Salihamidzic, 90), Carsten Jancker, Alexander Zickler (Mehmet Scholl, 71)
Antrenor: Ottmar Hitzfeld

Manchester: Peter Schmeichel - Gary Neville, Ronny Johnsen, Jaap Stam, Denis Irwin - Ryan Giggs, David Beckham, Nicky Butt, Jesper Blomqvist (Teddy Sheringham, 67) - Dwight Yorke, Andy Cole (Ole Gunnar Solskjaer, 81)
Antrenor: Alex Ferguson

POVESTEA COMPLETA a unui meci nebun AICI! Cum au fost SOCATI oficialii UEFA

22:34 31 Mar

Cea mai grea veste vine de pe Camp Nou. La pregatirea dinaintea partidei cu Barcelona, cei de la Atletico au fost speriati de Diego Costa. El a parasit antrenamentul si nu se stie daca va juca marti, in fata catalanilor.

"Vazand ce s-a intamplat la antrenament, va fi greu ca el sa joace", a spus Simeone dupa ce si-a vazut jucatorul iesind de pe teren.

Costa s-a accidentat la coapsa la ultima partida din campionat, victoria cu 2-1 a lui Atletico in fata lui celor de la Bilbao.

22:29 31 Mar

Champions League a ajuns in faza sferturilor de finala: opt echipe mai sunt acum in competitie; in aceasta saptamana sunt programate super meciuri:

300x250
Analiștii militari, despre răspunsul Israelului la atacul cu drone de sâmbătă: „Limitat și strict simbolic”