SEVILLA 1-2 BAYERN // Sevilla a dominat, dar nemtii au intors scorul prin autogolul lui Navas si reusita lui Alcantara! VIDEO REZUMAT

Data publicarii: Marti 03 Aprilie 2018, 22:07
Data actualizarii: Miercuri 04 Aprilie 2018, 00:49

Rezumatul partidei va fi de la ora 23.50 la Pro X.

LIVE TEXT:

FINAL! Bayern castiga greu un meci in care a fost dominata. Nemtii devin favoriti la calificarea in semifinale acum, dupa 2-1 acasa la Sevilla.

Min 68: GOOOOOOOOOOOL BAYERN! Thiago Alcantara reia din plonjon direct in poarta, iar Bayern trece la conducere!

Min 45: PAUZA! Sevilla a dominat si a deschis scorul, insa autogolul lui Navas face ca scorul sa fie egal la pauza.

Min 37: GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL BAYERN! Bucuria spaniolilor dureaza doar 6 minute, Jesus Navas trimite in propria poarta un sut slab trimis de Ribery din unghi.

Min 31: GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL SEVILLA!!! Sarabia preia in careu si nu mai rateaza de aceasta data! Sevilla poate sa produca o noua surpriza in Liga, dupa eliminarea lui Manchester United in optimi.

Min 20: Sevilla domina, iar Sarabia rateaza o ocazie incredibila cu toata poarta in fata!

Min 1: Incepe meciul.

- Fanii lui Bayern azi in Sevilla

- Iata echipele de start:

SEVILLA:
Soria - Mercado, Kjaer, Lenglet, Escudero - Sarabia, N'Zonzi - Pizarro, Vazquez, Correa - Ben Yedder

BAYERN:
Ulreich - Kimmich, Boateng, Hummels, Bernat - Javi Martinez, Arturo Vidal, Thiago - Ribery, Muller, Lewandowski

Bayern Munchen va juca pentru a 17-a oara in sferturile Ligii Campionilor, un record absolut pentru competitie. Adversara va fi FC Sevilla, singura echipa ramasa in competitie cu care Bayern nu s-a mai intalnit pana acum in cupele europene! Antrenorul lui Bayern, Jupp Heynckes, are 11 victorii in competitie, serie fara egal in istorie!

Duelul dintre echipele spaniole si cele germane nu au fost deloc placute pentru nemti - de la inceputul sezonului trecut au avut loc 12 astfel de intalniri iar echipele din Germania au castigat o singura data, chiar prin Bayern, in timp ce echipele din Spania au inregistrat 8 victorii.

Marea speranta a Sevillei este atacantul Wissam Ben Yedder - acesta are 10 goluri in 12 aparitii in UEFA Champions League! Doar Adriano a reusit mai rapid sa atinga acest prag, dupa 11 partide. In plus, Ben Yedder are cea mai buna conversie dintre toti jucatorii in acest acest sezon, 36.4%.