Se intampla si la ei! "Deaconu"din Anglia a comis-o rau la Arsenal - Liverpool!

Data publicarii: Joi 03 Aprilie 2008, 20:20
Data actualizarii: Joi 03 Aprilie 2008, 20:20
SI-A DORIT MAI MULT... EGALUL!

A fost egalata performanta Stelei din Champions League - finalista Liverpool a reusit si ea sa dea gol acasa la Arsenal in acest sezon e Liga. Razboiul Angliei din Europa, Arsenal - Liverpool 1-1 a fost decis si de o eroare incredibila a danezului Bendtner.

Danezul Bendtner l-a innebunit pe Wenger - a scos mingea de pe linia portii lui Liverpool si Arsenal a ratat sansa unei victorii in primul meci din trilogia de 7 zile.

Adebayor a dat primul gol dupa 8 meciuri, Arsenal visa frumos, dar a fost readusa cu picioarele pe pamant dupa doar 3 minute - Gerrard a ametit defensiva lui Arsenal si Kuyt i-a mai trimis o sageata lui Van Basten, care-l ignora la nationala Olandei.

Kuyt a scapat de arbitrul Vink, care n-a vazut penalty la Hleb in repriza a doua. Liverpool si Arsenal o vor lua de la capat, martea viitoare, la ProTV.