"Reghe NU a inteles nimic din ce i-am zis! Echipa a jucat JENANT" Cel mai mare antrenor din istoria Stelei, cuvinte DURE dupa eliminarea din Liga:

Steaua Emeric Ienei Laurentiu Reghecampf Liga Campionilor
Data publicarii: Joi 12 Decembrie 2013, 17:21
Data actualizarii: Joi 12 Decembrie 2013, 17:21

Chelsea 1-0 Steaua | Campioana Romaniei a inregistrat inca o infrangere in Liga Campionilor si a batut un record negativ in istoria competitiei, devenind echipa cu cea mai lunga serie fara victorie - 23 de partide

Fostul mare antrenor al Stelei, Emeric Ienei, cel care a stat pe banca echipei din Ghencea in 1986, anul care a marcat pentru totdeauna istoria fotbalului romanesc, a vorbit dupa meciul pierdut de echipa sa favorita impotriva lui Chelsea, catalogand evolutia campioanei drept jenanta.

"Din pacate, in aceasta campanie europeana, Reghe si oamenii din conducere nu au inteles nimic din criticile mele si ale lui Anghel Iordanescu. Noi le-am facut niste critici pozitive, iar ei, probabil, au crezut ca noi vorbim ca sa ne bagam in seama si ca nu este cazul sa ne asculte. Ne-au transmis sa ne vedem de nepoti si tot felul de lucruri...Trebuie sa recunoastem ca Steaua nu a jucat mai nimic in Liga Campionilor si este intr-o mare scadere de forma. Singurul meci cat de cat reusit a fost cel de la Basel, iar aseara, la Londra, prestatia lor a fost jenanta. In primele 10 minute au fost peste 7 cornere, iar primul corner al Stelei a venit in minutul 90. Cu asta cred ca am spus totul", a declarat Ienei, citat de publicatia Fanatik.

"Cred ca Reghe trebuia sa fie mai ponderat in declaratii atunci cand spunea ca va castiga la Bucuresti meciul cu Chelsea. Vorbea atat de sigur pe el, te facea sa crezi ca Steaua urma sa joace cu o echipa de pe ultimele locuri din Liga 1. Consecinta? Dupa sase meciuri in Liga Campionilor, Steaua a adunat doar 3 puncte. Foarte putin! Deci s-a ajuns din nou la vorba mea - 'NU iti face mari iluzii ca sa nu ai deziuzii'", a adaugat fostul antrenor al Stelei.