real madrid jax borussia dortmund tottenham Liga Campionilor real madrid ajax uefa champions league Liga Campionilor REAL MADRID 1-4 AJAX | DEZASTRU! UMILINTA! MASACRU! Real, DISTRUSA pe Bernabeu de Ajax! Calificare ISTORICA in sferturile Champions League! AICI sunt fazele
Live Blog
LIGA CAMPIONILOR
Data publicarii: Marti 05 Martie 2019, 23:59
Data actualizarii: Miercuri 06 Martie 2019, 00:00

23:55 05 Mar
Min 90+4: FINAL DE MECI! Esec ISTORIC pentru Real Madrid in fata lui Ajax!!! Olandezii bat cu 4-1 dupa ce au pierdut in tur cu 2-1 si merg in sferturile de finala din Champions League! Meci MONDIAL facut de pustii olandezi!!!!
23:54 05 Mar
Min 90: 4 minute de prelungire pentru acest meci!
Min 87: Centrare Tadic in fata portii, Ziyech e singur, dar nu poate trimite pe poarta. E tot ce ar fi trebuit sa faca pentru 1-5!!!

23:50 05 Mar
Min 83: Greseala mare a lui De Jong, 3 jucatori scapa singuri cu Onana, dar nu-l pot bate pe portarul lui Ajax! Mingea trimisa in fata portii n-a putut fi ajunsa de Benzema, care a alunecat, apoi Bale a trimis in portarul camerunez!

23:35 05 Mar
Min 72: GOOOOOL AJAX! 1-4!!! Schone bate senzational o lovitura libera de pe partea stanga, Courtois nu poate sa mai intervina! Gol aproape IDENTIC cu cel marcat de Ilie Dumitrescu in fata Argentinei, la Mondialul din 94!!!

23:32 05 Mar

Min 70: GOOOOL REAL!!! Madridul spera la o minune! A marcat superb Asensio, din prima, dupa o pasa primita de la Reguilon!

23:29 05 Mar
Min 62: GOOOOL AJAAAAX!!! Tadic marcheaza cu un sut fantastic, in vinclu, de la 15 metri, dupa o noua actiune electrica a lui Ajax. Arbitrii germani au cerut ajutorul VAR pentru a verifica daca mingea a iesit sau nu din teren inainte ca balonul sa ajunga in jumatatea lui Real. 3 minute de reluari din toate pozitiile si golul este ACORDAT! 3-0 Ajax!

23:07 05 Mar
Min 49: Sut spectaculos al lui Asensio din careu, lateral dreapta. Mingea se duce spre coltul lung, insa trece pe langa!
22:54 05 Mar
Min 45+2: Pauza pe Bernabeu. Surpriza uriasa dupa primele 45 de minute. La acest scor, Real este eliminata!!!
22:51 05 Mar
Min 43: Bale centreaza in mana lui De Ligt, Real cere penalty, dar arbitrul lasa jocul sa continue.

22:50 05 Mar
Min 42: Bale e lansat pe partea stanga, intra in careu si incearca un lob din unghi, mingea loveste bara!!! A doua bara a lui Real in acest meci!

22:39 05 Mar
Min 34: Inca o accidentare la Real. Iese Vinicius, intra Asensio.
22:29 05 Mar
Min 29: Probleme pentru Solari. Se accidenteaza Lucas Vasquiez. La Real intra Gareth Bale.
22:28 05 Mar

min 25: Minge in careu pentru Tadic, care se descurca excelent si trage la coltul scurt, scoate Courtois cu piciorul.

22:25 05 Mar
min 22: Neres e lansat din nou perfect spre poarta lui Courtois,  trage la poarta, insa mingea se duce pe langa!!!

22:22 05 Mar
min 18: GOOOOOL AJAAAAAX!!!! NEBUNIE PE BERNABEU!!! Pasa absolut geniala a lui Tadic pentru Neres, brazilianul se descurca excelent in careu si il bate pe Courtois!!!

22:16 05 Mar
La scorul asta, toate eforturile fanilor lui Ajax au meritat... :)

22:10 05 Mar

min 7: GOOOOOL AJAAAAX!!! Ziyech inscrie!!! Kroos pierde mingea in apropierea liniei de tusa, Tadic primeste si conduce mingea perfect, apoi ii trimite in careu lui Ziyech, iar marocanul nu rateaza sutul! 1-0 Ajax!

22:08 05 Mar

min 4: BARA REAL! Centrare de pe dreapta a lui Lucas Vasquez, Casemiro se inalta superb in 6 metri, insa trimite in transversala!!!! Ramane 0-0!

22:00 05 Mar
A inceput NEBUNIA pe Bernabeu! Ajax a pierdut in tur cu 2-1, dar crede in continuare in calificare!
Atmosfera de senzatie facuta pe strazile Madridului de fanii lui Ajax, cu cateva ore inainte de meci!

21:23 05 Mar
21:22 05 Mar
21:06 05 Mar
Iata echipele de start la Real Madrid - Ajax

REAL MADRID
Courtois - Carvajal, Nacho, Varane, Reguilon - Kroos, Casemiro, Modric - Lucas Vasquez, Vinicius, Benzema

AJAX AMSTERDAM
Onana - Mazraoui, De Ligt, Blind, Tagliafico - Van de Beek, Schone, Frenkie De Jong - Ziyech, Tadic, Neres

09:25 05 Mar
REAL MADRID - AJAX AMSTERDAM

Real a castigat meciul din deplasare, scor 2-1, asa ca misiunea "galacticilor" de a se califica in sferturile UEFA Champions League pare una facila.

Trebuie tinut cont totusi de forma slaba pe care o traverseaza Real in ultima perioada. Elevii lui Solari au fost eliminati din Cupa Spaniei si au ratat sansa castigarii unui nou titlu de campioni dupa ce au fost invinsi de Barcelona de doua ori in patru zile.
09:20 05 Mar
BORUSSIA DORTMUND - TOTTENHAM

Nemtii incearca o revenire imposibila dupa meciul din tur. Tottenham a castigat partida din turul optimilor UEFA Champions League, de pe teren propriu, scor 3-0.

Acum, germanii vor sa demonstreze ca meciul din Anglia a fost doar un accident nefericit. Ii asteapta insa o misiune incredibil de grea chiar daca vor juca pe teren propriu.
Next: 2. Vezi urmatoarea pagina »
  • REAL MADRID 1-4 AJAX | DEZASTRU! UMILINTA! MASACRU! Real, DISTRUSA pe Bernabeu de Ajax! Calificare ISTORICA in sferturile Champions League! AICI sunt fazele