Real, acuzata ca vrea sa fure TROFEUL Champions League! Trei gafe mari de arbitraj la meciul cu Galata! GESTUL cu care Mourinho isi enerveaza rivalele:

Real Madrid Galatasaray Jose Mourinho Liga Campionilor
Data publicarii: Joi 04 Aprilie 2013, 08:43
Data actualizarii: Joi 04 Aprilie 2013, 08:45

Real Madrid este cu un pas si jumatate in semifinalele UEFA Champions League dupa un meci in care arbitrajul a fost clar de partea campioanei Spaniei.

Cristiano Ronaldo, Benzema si Higuain au marcat pentru victoria cu 3-0 a celor de la Real Madrid in fata lui Galatasaray in prima mansa din sferturile Champions League. Partida de pe Santiago Bernabeu a avut insa probleme serioase de arbitraj, norvegianul Svein Moen avantajand-o clar pe Real. VEZI AICI TOATE FAZELE MECIULUI

Trei momente sunt acuzate de cei de la Galatasaray, trei faze in care arbitrul a luat decizii impotriva lor. Turcii au cerut penalty in prima repriza la o faza la care mingea a atins mana lui Khedira insa arbitrul a lasat jocul sa continue. Galata trebuia sa primeasca penalty si in minutul 78 la un fault clar al lui Sergio Ramos la Yilmaz - Moen i-a dat insa galben atacantului turc pentru simulare! Chiar si ziarul de casa al lui Real, Marca, a recunoscut ca se impunea acordarea unei lovituri de la 11m.

Un alt moment in care Real a fost avantajata a fost la un joc periculos al lui Karim Benzema - faza a adus aminte de cartonasul rosu primit de Nani in faza precedenta a competitiei. Benzema a scapat insa fara cartonas, francezul avand insa si noroc - nu si-a atins adversarul.

Jose Mourinho este si el acuzat de tactici necurate - asta pentru ca doi dintre jucatorii sai au primit galben in finalul meciului cu Galata si urmeaza sa rateze partida retur, astfel ei fiind eligibili pentru semifinale! Sergio Ramos si Xabi Alonso au fost avertizati in ultimele minute in faza in care au dat impresia ca ii forteaza mana arbitrului, Alonso primind galben pentru tragere de timp iar Ramos pentru ca a sutat in minge dupa fluierul arbitrului!