bayern - psg De Ligt PSG Vitinha Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 08 Martie 2023, 23:19
Data actualizarii: Miercuri 08 Martie 2023, 23:19

PSG putea deschide scorul pe terenul lui Bayern Munchen încă din prima repriză, dar De Ligt a intervenit salvator.

În minutul 39, cei de la PSG puteau profita de o gafă a lui Yann Sommer, portarul lui Bayern, care a încercat să-și dribleze adversarii în propriul careu.

Ocazie uriașă în Bayern - PSG!

Mingea a ajuns la Vitinha, care a șutat pe jos spre poarta goală, dar mingea a fost respinsă din alunecare de Matthijs de Ligt înainte ca aceasta să depășsească linia porții, spre disperarea celor din tabăra campioanei Franței.

Înainte de această fază, și Leo Messi a avut o ocazie importantă de a înscrie, dar a fost blocat de același De Ligt, în careul advers.

PSG are nevoie de un rezultat pozitiv pentru a întoarce rezultatul de 0-1 din tur și pentru a spera, în continuare, la calificarea în următorul act al competiției.

Până acum, Benfica și Chelsea sunt primele echipe calificate în sferturile UEFA Champions League.