GEST UNIC in istoria Champions League! ZIUA dupa care Lucescu ajunge ZEU SUPREM in Europa! Ce a facut dupa o faza MIZERABILA a lui Sahtior

Mircea Lucescu braga Liga Campionilor
Data publicarii: Marti 20 Noiembrie 2012, 22:53
Data actualizarii: Miercuri 21 Noiembrie 2012, 15:28

Mircea Lucescu a avut emotii mari in Danemarca! Nu numai din cauza scorului din prima repriza, ci si a unui gest absolut INCREDIBIL facut de jucatorii sai!

UPDATE: Televiziunea daneza anunta ca Mircea Lucescu le-a cerut jucatorilor sai sa le permita danezilor sa inscrie al doilea gol al meciului!

Initial, jucatorii lui Sahtior nu au vrut sa dea golul adversarilor, insa interventia lui Lucescu de pe margine a facut liniste pe stadion!

VEZI AICI FAZA golului 2 al lui Nodrsjaelland!

_______________________________________________________________________________________

Luiz Adriano a fost fluierat de tot stadionul dupa mizeria asta! A dat gol la o faza in care adversarii asteptau sa le fie returnata mingea dintr-o repunere de arbitru! Regula fair-play-ului n-a fost aplicata de campioana Ucrainei, care a dat gol pentru 1-1! Egalul n-a rezistat pe tabela decat 3 minute. Nordsjaelland a facut 2-1 prin Lorentzen in minutul 29! Willian l-a facut pe Lucescu sa uite de cosmar cu un minut inainte de pauza cu golul de 2-2!

Lucescu are amintiri negre cu o faza similara petrecuta in 2008, la Donetk, dupa 1-2 cu Barcelona. Antrenorul roman l-a acuzat atunci de lipsa de fair-play pe zeul Leo Messi, care nu i-a dat mingea inapoi lui Sahtior la o faza petrecuta in ultimele minute ale meciului, apoi a inscris.

"E o rusine. Un club mare ca Barcelona nu se poate comporta asa. Din partea lor a fost lipsa de fair-play. Pe alte stadioane, fanii nu i-ar mai fi lasat sa plece acasa!", a comentat atunci Lucescu.