I-au STRICAT seria GENIALA! Lucescu s-a enervat grav dupa prima infrangere din campionat! Golul care i-a distrus seria de 15 victorii la rand! VIDEO

Mircea Lucescu Chelsea Juventus Torino Sahtior Donetk Ucraina Stranieri
Data publicarii: Duminica 18 Noiembrie 2012, 09:33
Data actualizarii: Duminica 18 Noiembrie 2012, 09:32

Lucescu nu a avut ce face intr-un meci pe care trebuia sa-l castige. Cu om eliminat si ghinion teribil, Lucescu a plecat la Donetk invins si are trei zile sa uite totul.

Mircea Lucescu este ca vinul, cu cat e mai vechi, cu atat e mai mult. Asa nota presa din Ucraina dupa ce Sahtior a reusit o serie de 15 victorii la rand in campionat si era lider incontestabil.

Numai ca Arsenal Kiev i-a stricat seria si l-a invins pe Lucescu, 2-0. Gazdele au deschis scorul prin Shatskikh, fostul jucator al lui Dinamo Kiev, în minutul 34.

Mircea Lucescu i-a introdus la pauza pe Ilsinho si Willian, insa misiunea oaspetilor a devenit extrem de dificila dupa ce Rakitskiy a fost eliminat în minutul 48. Arsenal a mai lovit o data in prelungirile meciului si s-a terminat 2-0.

Exista si un precedent! Chelsea a castigat cu Shatior in Liga, dupa ce 'minerii' reusisera o alta serie buna si in Europa. Atunci, cel 'tras de urechi' a fost, normal, Rat, omul pe care IL Luce obisnuieste sa-l critice dur dupa infrangeri.

Lucescu ramane lider in campionat, iar daca Dnerpr (locul 2) va castiga astazi, ramane o diferenta de 11 puncte. La meciul de la Kiev, Lucescu a odihnit mai multi jucatori, pentru ca marti ii trebuie o victorie in Liga, cu Nordsjælland. Daca bate, iar Chelsea castiga la Juventus, Sahtior merge in primavara Ligii.

GOL SENZATIONAL marcat de ARSENAL KIEV (2-0)