VIDEO Parada spectaculoasă a lui Donnarumma care ar putea fi decisivă pentru calificarea PSG-ului. A scos o minge aproape imposibilă

Gianluigi Donnarumma optimi Liga Campionilor PSG Real Madrid Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 09 Martie 2022, 22:55
Data actualizarii: Miercuri 09 Martie 2022, 23:10

Real Madrid - PSG a fost considerat duelul de foc al optimilor Ligii Campionilor, în acest sezon.

În manșa tur, de pe Parc des Princes, formația antrenată de Mauricio Pochettino s-a impus cu 1-0, datorită golului marcat în prelungiri de Kylian Mbappe.

După prima repriză din meciul de pe Santiago Bernabeu, PSG a fost formația aflată în avantaj, datorită reușitei aceluiași Mbappe.

Rezultatul a fost unul favorabil pentru echipa franceză și datorită lui Gianluigi Donnarumma, ales titular pentru această confruntare. Campionul european a avut o prestație solidă în prima parte a partidei, când a salvat un șut superb al lui Karim Benzema care părea ca și intrat în poartă.

Donnarumma, despre rivalitatea cu Navas

"PSG m-a căutat și m-a vrut. Și eu am vrut la PSG, competiția nu mă sperie. Navas este un portar foarte bun, dar sunt aici să joc, competiția este bună pentru amândoi, mă ajută să cresc.

Competiția cu Navas nu creează probleme în vestiar, suntem în relații bune. Keylor este o persoană bună, suntem amici. Vreau să devin numărul unu din lume, iar cu muncă și determinare sper să reușesc", a declarat italianul.