VIDEO Kylian Mbappe, ovaționat înaintea duelului dintre Real Madrid și PSG pe Santiago Bernabeu

kylian mbappe optimi Liga Campionilor PSG Real Madrid Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 09 Martie 2022, 22:22
Data actualizarii: Miercuri 09 Martie 2022, 22:40
Real Madrid - PSG este considerat duelul de foc al optimilor Ligii Campionilor, în acest sezon.

În manșa tur, de pe Parc des Princes, formația antrenată de Mauricio Pochettino s-a impus cu 1-0, datorită golului marcat în prelungiri de Kylian Mbappe.

Dorit insistent din vară pe Santiago Bernabeu, Kylian Mbappe a avut parte de o primire impresionantă înainte debutului meciului din retur.

În timpul minutelor de încălzire, starul francez a fost aclamat de suporterii prezenți pe stadion, arătându-i fotbalistului cât de mult este dorit la Real Madrid.

Din vară la Real Madrid?

Cu contractul scadent pe 30 iunie, Mbappe preferă să mențină liniștea, în ciuda numeroaselor informații venite din presa internațională. Jurnaliștii spanioli au scris luni la rând că atacantul ar avea deja un acord de principiu cu Real Madrid, unde ar urma să se transfere gratis, în vară, însă din Franța apar alte informații, mai ales după ce PSG a reușit să învingă echipa lui Ancelotti în Champions League, 1-0, după un gol marcat chiar de Kylian.

Kylian Mbappe a fost eroul lui PSG în meciul cu Real Madri, din turul optimilor de finală ale Ligii Campionilor, scor 1-0. Francezul a marcat unicul gol al partidei, în minutul 90+4, după o acțiune individuală de toată frumusețea.

Campionul mondial cu Franța joacă la PSG din 2017, după ce a fost transferat de la AS Monaco, pentru 145 de milioane de euro. La doar 23 de ani, Mbappe a marcat deja 154 de goluri și a jucat în 204 meciuri pentru formația din capitala Franței.