Orhei, Milsami e in turul 3 :) Moldovenii lui Surdu si Bud au produs primul mare soc al preliminariilor Ligii: Ludogorets e OUT

Data publicarii: Marti 21 Iulie 2015, 19:47
Data actualizarii: Marti 21 Iulie 2015, 21:28

Ludogorets a suferit cea mai mare rusine in preliminariile Ligii Campionilor. Echipa care a eliminat anul trecut Steaua si care s-a duelat in grupele celei mai tari competitii intercluburi cu Real Madrid si Liverpool a parasit prematur competitia.

Ludogorets, cu Moti si Prepelita titulari, a fost eliminata rusinos de campioana Republicii Moldova, Milsami Orhei, formatie care a castigat ambele manse ale dublei.

Cu Bud titular, Milsami s-a impus astazi cu 2-1 pe teren propriu, dupa ce a castigat si la Razgrad cu scorul de 1-0.

Partida a avut o desfasurare incredibila. Ludogorets a deschis scorul in minutul 25, iar bulgarii pareau in acel moment pe val. Cu toate acestea, Andronic, cu un gol in minutul 27, le-a stricat planurile.

Milsami a jucat in 10 oameni in ultimul sfert de ora, dar moldovenii au rezistat eroic asalturilor celor de la Ludogorets si au dat lovitura pe un contraatac in minutul 89.

In turul urmator, Milsami Orhei va intalni invingatoarea dintre Crusaders (Irlanda de Nord) si Skenderbeu (Albania). Albanezii au invins in tur cu 4-1.