muriel Atalanta Champions League Real Madrid Liga Campionilor Nici Courtois nu a avut ce sa ii faca! Muriel de la Atalanta s-a transformat in Messi si a batut perfect o lovitura libera! Video cu executia columbianului
Data publicarii: Marti 16 Martie 2021, 23:55
Data actualizarii: Miercuri 17 Martie 2021, 01:30

Real Madrid a jucat impotriva Atalantei in returul optimilor de finala din UEFA Champions League.

In tur, madrilenii s-au impus cu 1-0 si au plecat cu prima sansa la calificare. Benzema a deschis scorul in minutul 34 din pasa lui Modric. Vinicius a scos o lovitura de la 11 metri, iar Ramos a marcat in minutul 60 de la punctul cu var. Golul serii a fost reusit de Atalanta.

Italienii au beneficiat de o lovitura libera din afara careului in minutul 83. Columbianul Muriel a executat pefect si a trimis mingea in vinclul portii.

Real Madrid a inschis tabela peste doar 2 minute. De abia introdus in teren, Asensio a inscris golul de 3-1, iar Real Madrid s-a calificat in sferturile UEFA Champions League.