Mourinho i-a CERTAT pe fanii Stelei la finalul meciului: "Au gresit, nu se procedeaza asa!" Ce a spus antrenorul lui Chelsea dupa victoria cu 4-0:

Steaua Chelsea Jose Mourinho Liga Campionilor Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 02 Octombrie 2013, 00:00
Data actualizarii: Miercuri 02 Octombrie 2013, 00:11

►Pe ei, olteni! Pacos - Pandurii, joi 22:00, IN DIRECT la PRO TV si Voyo.ro!

Jose Mourinho, antrenorul lui Chelsea, a vorbit la finalul meciului cu Steaua, castigat de echipa sa cu scorul de 4-0, gratie reusitelor lui Ramires, care a inscris o dubla, a lui Lampard, dar si a autogolului lui Georgievski.

"Am inceput bine si am inscris repede, ne-am facut meciul usor. Apoi a fost mult mai usor pentru noi. Steaua  a schimbat in repriza secunda, dar jocul nostru a functionat foarte bine, iar contra atacul a mers foarte rapid

Nu vreau sa vorbesc despre jucatorii Stelei, nu pot sa spun acum pe cine am remarcat. Fotbalul romanesc are multe talente, dar nu e momentul sa spun ceva. Noi avem scouteri in tot fotbalul european, vom vedea la finalul fazei grupelor ce jucatori vom trece pe lista.

Stadionul a fost superb, atmosfera fantastica, iar gazonul s-a prezentat in conditii bune. Toti acesti factori au contribuit la spectacol.

Schalke a castigat la Basel, e o lupta foarte acerba in grupa noastra. Steaua depinde de meciurile cu Basel pentru locul 3. Steaua are forta de a se califica in primavara, dar vom vedea ce se va intampla la finalul celor 6 meciuri", a spus Mourinho la Digisport.

De asemenea, Mourinho a tinut sa ii "certe" pe fanii Stelei, spunand ca nu a inteles motivul pentru care acestia si-au huiduit favoritii in ultimele minute ale jocului: "Acest lucru nu trebuie sa se intample, ei trebuie sa-si incurajeze echipa pe tot parcursul meciului si sa ii ajute sa treaca peste momentele grele", a spus acesta la Dolce.