Moment INCREDIBIL la un meci de Liga Campionilor! Ce s-a intamplat in celalalt meci al Grupei E, Basel-Schalke: oficialii au oprit IMEDIAT partida!

Liga Campionilor
Data publicarii: Marti 01 Octombrie 2013, 22:02
Data actualizarii: Marti 01 Octombrie 2013, 22:27

►Pe ei, olteni! Pacos - Pandurii, joi 22:00, IN DIRECT la PRO TV si Voyo.ro!

Steaua joaca in aceasta seara contra englezilor de la Chelsea Londra, iar elevii lui Laurentiu Reghecampf spera sa scoata cel putin un punct pentru a putea spera macar la locul 3 al grupei E, acolo unde se mai bat cu Basel si Schalke 04.

Stelistii spera ca cele doua adversare la locul in primavara europeana sa se termine la egalitate, pentru a putea ramane in cursa.

Vezi aici LIVE rezultatul de la Basel - Schalke.

Meciul dintre elvetienii de la Basel si nemtii de la Schalke, echipa care a invins Steaua cu 3-0, a inceput cu un moment incredibil, minutul 5 al meciului consemnand un protest nemaivazut in Liga Campionilor.

Mai multi fani ai lui Schalke au intrerupt meciul in minutul 5, dupa ce au profitat de o neatentie a oamenilor de ordine si urcandu-se pe acoperisul stadionului. Protestul a fost unul planificat, se pare, iar fanii au protestat impotriva GAZPROM.

Potrivit mai multor jurnalisti prezenti la meci, protestatarii ar fi purtat inscriptii ale GreenPeace.