Moment incredibil in Liga! Antrenorul senzatiei din sezonul precedent s-a atacat singur dupa meci: "M-am purtat ca o MAIMUTA! Am fost stupid!" Ce s-a intamplat:

Jurgen Klopp Borussia Dortmund Napoli Liga Campionilor
Data publicarii: Joi 19 Septembrie 2013, 10:25
Data actualizarii: Joi 19 Septembrie 2013, 20:24

►Dinamo – Sanatatea, marti 20:30, IN DIRECT Sport.ro si Voyo.ro! Vezi AICI cand joaca Steaua, Rapid si U Craiova - Petrolul! Bate Cupa!

Jurgen Klopp, omul care a scos-o pe Borussia Dortmund din mediocritate si i-a adus 2 titluri si o finala de Liga Campionilor, si-a pus cenusa in cap dupa ce a fost eliminat de arbitru la meciul pierdut de Borussia cu Napoli, scor 2-1 pentru italieni.

Napoli a reusit una dintre marile victorii din Champions League aseara dupa ce a invins-o cu 2-1 pe Borussia Dortmund, echipa care are 5 victorii din 5 meciuri in campionat in acest sezon si a batut-o si pe Bayern in Supercupa Germaniei.

Antrenorul Borussiei Dortmund, Jurgen Klopp, s-a enervat rau de tot din cauza arbitrilor. Mai intai in minutul 28 cand Neven Subotic a incasat o lovitura care i-a spart arcada si a avut nevoie sa fie bandajat. La prima faza dupa revenirea pe teren, Subotic l-a pierdut din marcaj pe Higuain, cel care a deschis scorul.

Furia lui Klopp s-a intensificat dupa ce Roman Weidenfeller, portarul lui Dortmund, a fost eliinat pentru un hent in afara careului. Klopp a fost trimis in tribuna cu 30 de minute inainte de final dupa ce a urlat la cel de-al patrulea oficial. La final, Klopp si-a cerut scuze.

"Ce am facut acolo, m-am purtat ca o maimuta, nu poti face asta. Am depasit limit, ceea ce a fost total stupid. Deja mi-am cerut scuze catre echipa, catre arbitru si catre al 4-lea oficial. Eliminarea mea, presiunea pe care am pus-o pe mine, desigur ca a fost stupida" a spus Klopp pentru ZDF.