FOTO ȘI VIDEO Show total în UEFA Champions League! Newcastle - PSG s-a încheiat 4-1, cu Istvan Kovacs la centru. Rezultatele serii la "masa bogaților"

Istvan Kovacs grupele Champions League Manchester City Newcastle United PSG Liga Campionilor
Data publicarii: Joi 05 Octombrie 2023, 00:02
Data actualizarii: Joi 05 Octombrie 2023, 00:10

Urmărim și comentăm împreună meciurile din runda secundă a grupelor Ligii Campionilor pe www.sport.ro și pe facebook.com/sport.ro.

FINALFC Porto - FC Barcelona 0-1 (Ferran Torres '45+2)

Min. 45+2: GOOOL Barcelona! Ferran Torres marchează la ultima fază a primei reprize după o gafă în defensiva portughezilor.

Min. 1: A început partida!

FINALNewcastle - PSG 4-1 (Almiron '17 Burn '42 Longstaff '50 Schar '90+1 / L. Hernandez '56)

Min. 90+1: GOOOL Newcastle! Luis Enrique este umilit la revederea după 26 de ani cu formația engleză.

Min. 56: GOOOL PSG! Lovitura de cap a lui Luca Hernandez o readuce în joc pe campioana Franței.

Min 50: GOOOL Newcastle! Longstaff trimite puternic un balon imparabil pentru Donnarumma.

Min. 42: GOOOL Newcastle! Istvan Kovacs arată spre centrul terenului și golul lui Burn este valabil după verificarea VAR.

Min. 17: GOOOL Newcastle:  Almiron profită de respingerea neinspirată a lui Donnaruma și înfige balonul în plasă!

FINALSteaua Roșie Belgrad - Young Boys 2-2 (Ndiaye '37  Bukari '89/ Ugrinic '48 Itten '60)

Min. 89: GOOOL Steaua Roșie! Croații revin în meci după un gol marcat în finalul timului regulamentar.

Min. 60: GOOOL Young Boys! Elvețienii trec la conducerea meciului după ce au intrat la pauză în dezavantaj.

Min. 48: GOOOL Young Boys! Ugrinic fructifică pasa lui Elia și îi egalează pe alb-roșii.

Min. 37: GOOOL Steaua Roșie! În urma consultării VAR, golul lui Ndiaye este valabil.

FINAL: Celtic - Lazio 1-2 (Furuhashi '12 / Vecino '29 Pedro '90+6)

Min. 90+6: GOOOL Lazio! Gruparea capitolină se află în avantaj după ce lui Celtic i-a fost refuzat un gol în urmă cu 10 minute.

Min. 82: VAR-ul a intervenit și a anulat reușita scoțienilor. Scorul rămâne 1-1.

Min. 81: GOOOL Celtic! Palma o readuce pe Celtic în avantaj și scoțienii sunt aproape de a reuși surpriza în Grupa E

Min. 29: GOOOL Lazio! Vecino este acreditat cu golul după ce tehnologia ”linia porții” îl anunță pe arbitrul că execuția fotbalistului lazial a depășit linia.

Min. 12: GOOOL Celtic! Japonezul Furuhashi înscrie după o tiki-taka superbă a scoțienilor

FINALRB Leipzig - Manchester City 1-3 (Openda '48 / Foden '25 J. Alvarez '84 Doku '90+2)

Min. 90+2: GOOOL Manchester City! City se impune fără drept de apel după contraatacul finalizat superb de Doku!

Min. 84: GOOOL Manchester City! Campionul mondial Julian Alvarez reușește o execuție superbă de la marginea careului.

Min. 48: GOOOL Leipzig! Germanii înscriu repede și relansează partida împotriva campioanei en-titre a UCL.

Min. 25: GOOOL Manchester City! Foden îi răsplătește încrederea lui Guardiola și schimbă tabela la 1 la 0 pentru ”cetățeni”.

Min. 1: A început partida!

FINAL: Borussia Dortmund - AC Milan 0-0

FINAL: Atletico Madrid - Feyenoord 3-2 (A. Morata '12  Griezmann '45+4 '48/ Hermoso A.G. '6 Hancko '34)

Min. 48: GOOOL Atletico! Antoine Griezmann întoarce scorul printr-o ”dublă” în fața propriilor suporteri.

Min. 45+4: GOOOL Atletico! Griezmann dă lovitura în al patrulea minut de prelungiri!

Min. 34: GOOOL Feyenoord! David Hancko împinge mingea în plasă după o bâlbă în apărarea Realului

Min. 12: GOOOL Atletico! Alvaro Morata îl învinge pe portarul olandezilor cu un șut plasat și modifică tabela la 1 la 1.

Min. 6: GOOOL Feyenoord! Oblak respinge în prima instanță însă este trădat de Hermoso care înscrie în propria poartă.

Min. 1: A început meciul!

Atletico Madrid: Oblak - Molina, Azpilicueta, Witsel, Hermoso, Lino - De Paul, Koke, Niguez - Morata, Griezmann

Feyenoord: Wellenreuther - Geertruida, Trauner, Hancko, Hartman - Wieffer, Zerrouki, Timber - Stengs, Ueda, Igor Paixao

FINAL: Royal Antwerp -  Șahtior Donețk 2-3 (Muja '3  Balikwisha '34 / Sikan '48 Rakitskyi '71 Sikan '76)

Min.  90+6: Final de meci! Alderweireld ratează o lovitură de la 11 metri și Antwerp nu reușește să salveze un punct acasă.

Min. 76: GOOOL Șahtior! Sikan profită de eroarea goalkeeperului belgian și înscrie cu poarta goală. Șahtior se alătura lui Atletico în rândul echipelor care au întors scorul în această seară de Liga Campionilor.

Min. 71: GOOOL Șahtior! Rakitskyi înscrie și Șahtior revine de la scorul de 0-2.

Min. 48: GOOOL Șahtior! Sikan înscrie la începutul reprizei secunde și meciul se relansează!

Min. 34: GOOOL Antwerp! Michel Ange Balikwisha înscrie după o acțiune personală superbă!

Min. 3: GOOOL Antwerp! Gazdele deschid scorul după doar trei minute prin Arbnor Muja

Antwerp: Butez - Bataille, Alderweireld, Coulibaly, Wijndal - Ekkelenkamp, Vermeeren, Keita - Muja, Janssen, Balikwisha

Șahtior: Riznyk - Konoplya, Rakitsky, Matviienko, Azarovi - Stepanenko - Zubkov, Nazaryna, Sudakov, Kryskiv - Sikan

Champions League continuă miercuri cu meciurile din grupele E, F, G și H, după o seară de marți memorabilă în grupele A-D.

Istvan Kovacs, șeic de mic: centralul român arbitrează Newcastle - PSG

Duelul șeicilor, Newcastle United - Paris Saint-Germain, va fi arbitrat de o brigadă din România, cu Istvan Kovacs la centru.

Cei doi arbitri asistenți sunt Vasile Florin Marinescu și Ovidiu Mihai Artene, iar cel de-al patrulea oficial Marcel Bîrsan.

Borussia Dortmund - AC Milan este un alt duel tare al serii, în timp ce favoritele Manchester City și FC Barcelona joacă în deplasare, la RB Leipzig și, respectiv, FC Porto.

FC Copenhaga - Bayern Munchen 1-2

Au marcat: Lukas Lerager 56, respectiv Jamal Musiala 67, Mathys Tel 83.

Manchester United - Galatasaray Istanbul 2-3

Au marcat: Rasmus Hojlund 17, 67, respectiv Wilfried Zaha 23, Kerem Akturkoglu 71, Mauro Icardi 81.

Mauro Icardi a ratat un penalty în min. 78 (pe lângă).

RC Lens - Arsenal Londra 2-1

Au marcat: Adrien Thomasson 25, Elye Wahi 69, respectiv Gabriel Jesus 14.

PSV Eindhoven - Sevilla FC 2-2

Au marcat: Luuk de Jong 86 - penalty, Jordan Teze 90+5, respectiv Nemanja Gudelj 68, Youssef En-Nesyri 87.

Union Berlin - Sporting Braga 2-3

Au marcat: Sheraldo Becker 30, 37, respectiv Sikou Niakate 41, Bruma 51, Andre Castro 90+4.

SSC Napoli - Real Madrid 2-3

Au marcat: Leo Ostigard 19, Piotr Zielinski 54 - penalty, respectiv Vinicius Junior 27, Jude Bellingham 34, Alex Meret (portar) autogol 78.