Chivu, doar rezerva! Inter 1-0 TSKA Moscova! Vezi fazele meciului

cristi chivu Inter Milano TSKA Moscova Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 31 Martie 2010, 23:42
Data actualizarii: Miercuri 31 Martie 2010, 23:47

Inter a batut-o pe TSKA Moscova cu 1-0 in Italia si o asteapta un retur de foc in Rusia.

Chivu a stat pe banca tot meciul, iar Inter s-a chinuit in prima repriza. 0-0 a fost in prima parte a partidei, pentru ca dupa pauza sa inceapa showul.

Milito a marcat unicul gol al meciului in minutul 65 cu un sut de la 20 de metri la coltul scurt.

Pana la finalul meciului, Inter a avut inca 3 ocazii mari de gol, dar le-a ratat si o asteapta acum un retur greu la Moscova.

ECHIPELE DE START:

INTER: 12. Julio Cesar, 13. Maicon, 23. Materazzi, 25. Samuel, 4. Zanetti, 5. Stankovic, 19. Cambiasso, 9. Eto'o, 10. Sneijder, 27. Pandev, 22. Milito

Rezerve: Toldo, Cordoba, Quaresma, Muntari, Mariga, Chivu, Arnautovic

TSKA: 35. Akinfeev, 24. V. Berezutski, 6. A. Berezutski, 4. Ignashevic, 42. Schennikov, 22. Aldonin, 2. Semberas, 17. Krasic, 18. Honda, 11. Marnaev, 89. Necid.

Rezerve: Chepchugov, Dzagoev, Mark Gonzalez, Nababkin, Odiah, Guilherme, Rahimic

LIVE TEXT:

Min 90+2. Iese Pandev, intra Mariga.
Min 89.
Pandev trage de la 25 de metri, retine portarul lui TSKA.
Min 85.
Sut puternic Cambiasso de la 16 metri, apara Akinfeev, vine din spate Stankovic si trage, Akinfeev respinge in corner.
Min 83.
Sneijder trage din 10 metri pe langa poarta.
Min 75.
Iese Aldonin de la TSKA, intra Rahimic
Min 73. Iese Marmaev la TSKA, intra Mark Gonzalez
Min 71. Berezutski scoate de pe linia portii un sut al lui Pandev.
Min 69. Iese Honda, intra Dzagoev la TSKA!
Min 67.
Materazzi reia cu capul de la 10 metri, peste poarta.
Min 65. GOL INTER! Milito deschide scorul! A tras de la 20 de metri la coltul scurt, iar Akinfeev a fost batut pentru prima data in acest meci.
Min 64.
Eto'o trage puternic de la 20 de metri, apara Akinfeev.
Min 63.
Sut superb Pandev de la marginea careului, respinge incredibil Akinfeev.
Min 59.
Pandev trimite slab din 7 metri pe poarta.
Min 55. Marnaev suteaza superb de la 27 de metri, Julio Cesar respinge in corner.
Min 54. Ignashevic centreaza in 6 metri, mingea e respinsa de Materazzi in corner.
Min 53. Centrare Maicon, Milito trece pe sub minge, retine Akinfeev.
Min 46.
A inceput repriza a doua.

PAUZA - Vezi mai jos fazele primei reprize

Min 45. Eto'o rateaza poarta din 6 metri, cu o lovitura de cap.
Min 44.
Ocazie uriasa a lui Sneijder. A ratat poarta din 11 metri.
Min 37. Aldonin primeste galben pentru un fault dur la Sneijder
Min 32. Krasic primeste un "galben"
Min 31.
Eto'o suteaza slab de la 25 de metri, mingea se duce pe langa poarta.
Min 29.
Berezutski trage pe langa poarta.
Min 20. Sut al lui Krasic de la 17 metri, mult peste poarta lui Inter.
Min 13.
Honda bate o lovitura libera de la 28 de metri, mingea se duce pe sub zid, iar Julio Cesar retine.