"Bucatarii" din Gibraltar au rezistat doar 20 de minute pe Celtic Park si au ratat sansa unei calificari istorice. Toate meciurilesi rezultatele din turul 2 preliminar al UCL

Moti a ratat penalty

Cosmin Moti a ratat un penalty in minutul 24 al meciului cu Mladost, dar Ludogorets conduce din minutul 39, dupa ce Lukoki a marcat. Bulgarii au invins in tur, pe teren propriu, cu 2-0. La meciul tur, Moti a inscris dintr-o lovitura de pedeapsa.

21:58 19 Jul

Echipa lui Hoban, in turul urmator. Romanul a luat rosu

Hapoel Be'er Sheva s-a calificat in turul 3 al Ligii Campionilor, dupa 0-0 la Tiraspol, cu Sheriff. Echipa israeliana se impusese in mansa tur cu 3-2.

Ovidiu Hoban a fost eliminat in minutul 90+4, pentru al doilea cartonas galben incasat.

21:31 19 Jul

Cosmin Moti este si el titular la Ludogorets, in returul cu Mladost Podgorica. Bulgarii au castigat in tur cu 2-0. Keseru si Prepelita vor lua loc pe banca

20:19 19 Jul

Ovidiu Hoban este titular in Sheriff Tiraspol - Hapoel Be'er Sheva. In tur, formatia lui Hoban, campioana Israelului, s-a impus cu 3-2 pe teren propriu.

La Sheriff evolueaza doi fotbalisti trecuti prin Liga I. Dino Skvorc a evolaut la U Cluj, iar Daniel Subotic la U Craiova si ASA Targu Mures.

18:49 19 Jul