FOTO Liga Campionilor | City, prima calificată în optimi. AC Milan o bate pe PSG: toate rezultatele serii

Liga Campionilor Champions League grupe liga campionilor Liga Campionilor
Data publicarii: Marti 07 Noiembrie 2023, 23:52
Data actualizarii: Marti 07 Noiembrie 2023, 23:59

Meciurile din UEFA Champions League pot fi urmărit în format LIVE TEXT pe site-ul www.sport.ro și Facebook.com/Sport.ro.

Rezultate UEFA Champions League, 07 noiembrie 2023

• AC Milan - PSG 2-1

Minutul 50 - GOOOL AC Milan! Theo Hernandez centrează spectaculos în careu, Olivier Giroud preia cu capul și marchează.

Minutul 12 - GOOOL AC Milan! Rafael Leao restabilește egalitatea. Atacantul recuperează mingea pe respingere și marchează din interiorul careului.

Minutul 9 - GOOOL PSG! Marquinhos trimite cu capul în careul mic centrarea venită din corner, iar Milan Skriniar marchează tot cu capul.

• Atletico Madrid - Celtic 6-0

Minutul 85 - GOOOL Atletico Madrid! Saul Niguez primește o centrare bună și șutează direct în partea superioară.

Minutul 76 - GOOOL Atletico Madrid! Alvaro Morata șutează din afara careului, direct în vinclul din stânga al porții.

Minutul 66 - GOOOL Atletico Madrid! Samuel Lino șutează din afara careului, după ce mingea a fost respinsă de un adversar și marchează.

Minutul 60 - GOOOL Atletico Madrid! Antoine Griezmann reușește dubla, după ce șutează din prima, puțin din afara careului.

Minutul 45+2 - GOOOL Atletico Madrid! Jose Maria Gimenez îi pasează în careu lui Alvaro Morata, iar acesta marchează cu un șut la colțul drept al porții.

Minutul 6 - GOOOL Atletico Madrid! Antoine Griezmann pătrunde în careu și marchează după un șut precis, la colțul drept al porții.

• FC Porto - Antwerp 2-0

Minutul 90+1 - GOOOL FC Porto! Francisco Conceicao îi centrează în careu lui Pepe, care înscrie cu capul.

Minutul 32 - GOOOL FC Porto! Evanilson transformă o lovitură de pedeapsă obținută în urma unui fault comis de Gyrano Kerk.

• Lazio - Feyenoord 1-0

Minutul 45+1 - GOOOL Lazio! Ciro Immobile marchează după ce preia mingea în interiorul careului mic şi șutează perfect pe jos.

• Manchester City - Young Boys 3-0

Minutul 52 - GOOOL Manchester City! Erling Haaland reușește dubla, după ce marchează un gol spectaculos, cu un voleu din afara careului.

Minutul 45+1 - GOOOL Manchester City! Phil Foden primește mingea pe partea dreaptă și finalizează cu gol în urma unei acțiuni personale.

Minutul 22 - GOOOL Manchester City! Erling Haaland deschide scorul, executând perfect un penalty obținut în urma unui fault dur al lui Sandro Lauper.

• Steaua Roșie Belgrad - RB Leipzig 1-2

Minutul 81 - GOOOL Steaua Roșie Belgrad! Benjamin Henrichs a încercat să respingă mingea, însă a marcat în proprie poartă.

Minutul 77 - GOOOL RB Leipzig! Lois Openda primește mingea de la Xaver Schlager în urma unui contraatac și marchează.

Minutul 8 - GOOOL RB Leipzig! Xavi Simons șutează spectaculos, fără șansă pentru portarul advers.

• Borussia Dortmund - Newcastle 2-0

Minutul 79 - GOOOL Borussia Dortmund! Julian Brandt primește o pasă de la Karim Adeyemi în urma unui contraatac foarte bun și trimite din prima un șut foarte bun.

Minutul 26 - GOOOL Borussia Dortmund! Marcel Sabitzer îi pasează în interiorul careului lui Niclas Fullkrug, care finalizează cu un șut precis sub bara transversală.

• Shaktior - FC Barcelona 1-0

Minutul 40 - GOOOL Shaktior! Gocholeishvili îi centrează în careu lui Danylo Sikan, care înscrie în vinclul cu o lovitură de cap.

Etapa a 4-a din grupele UEFA Champions League poate stabili primele echipe calificate în faza optimilor competiției. Barcelona se poate califica matematic, cu două etape înainte de final, dacă va reuși să câștige meciul cu Șahtior Donețk de la Hamburg.

Tot astăzi, Manchester City va juca pe teren propriu cu Young Boys Berna, iar o victorie i-ar asigura matematic calificarea echipei lui Pep Guardiola.

”Capul de afiș” al zilei este meciul dintre AC Milan și PSG, care se va disputa pe San Siro. În tur, parizienii au reușit să câștige meciul cu semifinalista din sezonul precedent cu un categoric 3-0.

Dacă va pierde meciul de pe teren propriu, AC Milan își poate lua gândul, într-o mare măsură, de la calificarea în faza următoare a competiției.