Intoarcerea "Ucigasului cu fata de copil". Ultima data cand a fost pe Camp Nou, Solskjaer s-a ales cu porecla care i-a definit cariera!

Barcelona Liga Campionilor Manchester United Ole Gunnar Solskjaer uefa champions league Liga Campionilor Intoarcerea "Ucigasului cu fata de copil". Ultima data cand a fost pe Camp Nou, Solskjaer s-a ales cu porecla care i-a definit cariera!
Data publicarii: Vineri 15 Martie 2019, 14:44
Data actualizarii: Vineri 15 Martie 2019, 14:55

Prima mansa a dublei United - Barcelona va avea loc pe 10 aprilie, la Manchester!

La 20 de ani distanta de la meciul care i-a adus porecla de "Baby Faced Killer" si i-a definit cariera, Ole Gunnar Solskjaer se intoarce pe Camp Nou din Barcelona. De aceasta data ca adversar al formatiei care evolueaza pe acest stadion!

In 1999, Ole Gunnar Solskjaer a fost eroul finalei UEFA Champions League dintre Manchester United si Bayern Munchen, incheiata cu scorul de 2-1. Introdus pe teren de Sir Alex Ferguson in minutul 81, el a marcat golul victoriei englezilor in minutul 90+3!

• Intoarcerea Ucigasului cu fata de copil . Ultima data cand a fost pe Camp Nou, Solskjaer s-a ales cu porecla care i-a definit cariera!

Bayern a condus in acel meci din minutul 6, gratie unei reusite a lui Basler, dar United a castigat in minutele 90+1 si 90+3 prin golurile marcate de Sheringham si Solskjaer.

Dupa acel meci, Solskjaer a fost poreclit "Criminalul cu fata de copil".

235 de meciuri a jucat norvegianul pentru Manchester United, marcand 91 de goluri intre 1996 si 2007.