Inter 4-2 TSKA: VEZI REZUMAT

Data publicarii: Miercuri 07 Noiembrie 2007, 21:27
Data actualizarii: Miercuri 07 Noiembrie 2007, 21:27
IBRAHIMOVIC SI CAMBIASSO AU DAT CU RUSII DE PAMANT!

Inter a facut spectacol pe "Giuseppe Meazza" in fata rusilor de la TSKA Moscova! Chivu si compania aveau nevoie de 3 puncte pentru calificarea in primavara Ligii Campionilor, insa baietilor lui Roberto Mancini nu i-a fost deloc usor. Rusii isi jucau ultima sansa si au venit cu ganduri razboinice in Italia.

TSKA a inceput in forta si a deschis scorul in minutul 23, prin brazilianul Jo. Opt minute mai tarziu, colegul sau din atac, Wagner Love inscria pentru 2-0 si parea ca Inter are o misiune imposibila. Italienii nu au disperat si au inscris pentru 1-2, prin Zlatan Ibrahimovic, dupa doar un minut.In minutul 34, argentinianul Cambiasso a reusit egalarea, iar cele doua echipe se aflau la egalitate la pauza, 2-2.

Inter era echipa care venea din urma, iar acest lucru s-a vazut foarte clar in joc. Nerazzuri veneau ca un tavalug peste rusi, insa si-au exasperat suporterii cu ratarile. Cambiasso i-a adus pe italieni in avantaj in minutul 67, dupa un corner al lui Chivu, iar cireasa de pe tort i-a apartinut lui Ibrahimovic. In minutul 75, suedezul a prins un sut de exceptie din afara careului, iar mingea s-a dus glont la paianjen.

Iata formatiile de start:

Inter: Julio Cesar - Maicon, Cordoba, Samuel, Chivu - Zanetti, Dacourt, Cambiasso, Maxwell - ibrahimovic, Crespo.

TSKA: Akinfeev - A. Berezutski, Grigoriev, V. Berezutski - Krasic, Dudu, Rahimic, Zhirkov - Carvalho - Jo, Vagner Love.