ines degener Bernardo Silva Manchester City Real Madrid Liga Campionilor
Ionuț Stoica
Data publicarii: Miercuri 10 Aprilie 2024, 19:38
Data actualizarii: Miercuri 10 Aprilie 2024, 19:55

Real Madrid - Manchester City s-a terminat 3-3, în sferturile de finală Champions League.

Bernardo Silva, mijlocașul "cetățenilor" în vârstă de 29 de ani, a înscris după doar 108 secunde pe Bernabeu și a fost foarte aproape de un nou record.

Bernardo Silva, cu doar 32 de secunde prea târziu

Dacă golul ar fi fost însris cu doar 32 de secunde mai repede, Bernardo Silva ar fi devenit jucătorul care înscrie cel mai rapid gol în Champions League, pe ”Santiago Bernabeu”, împotriva lui Real Madrid, în istorie.

Deținătorul recordului este Mario Mandzukic, fostul atacant al "Bătrânei Doamne". Atacantul a reuțit să înscrie pentru Juventus în aprilie 2018 după doar 77 de secunde, potrivit Opta.

Privirile au fost îndreptate spre tribune, nu la meci

O prezență inedită a furat privirile iubitorilor de fotbal. Ines Degener, soția fotbalistului Bernardo Silva, a fost prezentă la spectacolul de pe Bernabeu, și a rămas uimită.

Real Madrid - Manchester City a fost cel mai așteptat meci din sferturile de finală ale Ligii Campionilor. Pentru un moment atât de special, nu aveau cum să lipsească rudele și apropiații starurilor de pe teren. Cum era de așteptat, în tribune a fost prezentă și Ines Degener Tomaz, soția mijlocașului ofensiv legitimat la truparea din Manchester, Bernardo Silva.

Ines a fost însoțită în Spania de către sora ei, Mariana. Evident, nu au rezistat tentinței de a se fotografia pe stadionul "Santiago Bernabeu". Cele două au publicat pe social media o fotografie și au rezumat totul printr-o scurtă descriere: ”What a night!" (Ce noapte!).

Real Madrid - Manchester City 3-3

Manchester City nu a pierdut timp și a marcat rapid prin Bernardo Silva. Ruben Dias și-a marcat în proprie poartă în minutul 12, iar doar două minute, Vinicius Junior a schimbat scorul de pe tabelă în favoarea lui Real Madrid.

În repriza a doua, Manchester City a marcat de două ori în interval de cinci minute, prin Phil Foden și Gvardiol.

Federico Valverde a decis scorul final al partidei, printr-o reușită în minutul 79.