VIDEO Gol de portar! Jelle Van Neck, numărul 1 de la Olympique Marseille, a înscris în '90+7 în Liga Campionilor pentru echipele de tineret

Jelle Van Neck Eintracht Frankfurt Olympique Marseille UEFA Youth League Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 14 Septembrie 2022, 08:20
Data actualizarii: Miercuri 14 Septembrie 2022, 08:24

OM a terminat astfel la egalitate partida cu Eintracht Frankfurt, scor 2-2, disputată în grupele UEFA Youth League.

Belgianul Jelle Van Neck (18 ani), portarul echipei Olympique Marseille, a înscris marţi un gol în meciul din Youth League disputat împotriva echipei Eintracht Frankfurt. El a stabilit scorul final, 2-2, în minutul 90+7.

Pe ”Stade OM Campus”, Eintracht a deschis scorul în minutul 8, prin Wenig, iar M’Madi a egalat în minutul 21. Bobson a înscris al doilea gol al germanilor, iar OM a rămas în zece jucători după eliminarea lui Raimane Daou (min. 69).

Golul lui Van Neck, echivalent cu primul punct al lui OM în Youth League

În minutul 90+7, la un corner, portarul Jelle van Neck a venit în careul german şi a reluat în plasă centrarea lui Caprice.

Gol de 2-2 şi echipa de tineret a clubului Olympique Marseille a câştigat primul punct din grupa D a competiţiei.