Benfica - Maccabi Haifa 2-0

PSG - Juventus 2-1

07-09-2022 22:29

Inter Milano - Bayern Munchen 0 - 2

Minutul 66 - GOOL Bayern Munchen! (autogol) D'Ambrosio bagă mingea în poartă, după o fază spectaculoasă creată de Sane și Coman.

Minutul 25 - GOOL Bayern Munchen!
Leroy Sane deschide scorul, după ce finalizează cu gol, din aproprierea careului, o pasă spectaculoasă oferită de Joshua Kimmich.

07-09-2022 22:08

FC Barcelona - Plzen 5 - 1

Minutul 71 - GOOL FC Barcelona! Ferran Torres marchează cu un șut puternic din interiorul careului, sub bara transversală.

Minutul 67 - GOOL FC Barcelona! Lewandowski reușește hat-trick-ul, după ce primește o pasă de la Ferran Torres pe care o finalizează cu un voleu spectaculos.

Minutul 45+3' - GOOL FC Barcelona! Ousmane Dembele centrează în careu, iar Robert Lewandowski reușește dubla.

Minutul 44 - GOOL Plzen! Vaclav Jemelka trimite o centrare cu efect în interiorul careului, iar Jan Sykora trimite mingea cu capul, fără șansă pentru Ter Stegen.

Minutul 34 - GOOL FC Barcelona! Robert Lewandowski marchează primul gol pentru catalani în Champions League. Polonezul primește o pasă la marginea careului de la Sergi Roberto și șutează spectaculos, în partea dreaptă a porții.

Minutul 13 - GOOL FC Barcelona! Jules Kounde câștigă un duel aerian, mingea ajunge la Franck Kessie care marchează cu capul.

07-09-2022 22:06

Napoli - Liverpool 4 - 1

Minutul 49 - GOOL Liverpool! Luis Diaz micșorează diferența, cu un gol reușit dintr-un șut spectaculos, din afara careului.

Minutul 47 - GOOL Napoli! Zielinski reușește dubla. Fotbalistul face o preluare în interiorul careului și șutează fără nicio șansă pentru Alisson.

Minutul 44 - GOOL Napoli! Khvicha Kvaratskhelia îi pasează luo Giovanni Simeone în fața porții, care nu face decât să îndeplinească o simplă formalitate.

Minutul 31 - GOOL Napoli! Piotr Zielinski îi pasează în careu lui Andre Anguissa, care preia perfect și îl învinge pe Alisson.

Minutul 5 - GOOL Napoli! Piotr Zielinski transformă lovitura de pedeapsă obținută în urma unui henț în careu făcut de James Milner.

07-09-2022 21:26

Eintracht Frankfrut - Sporting Lisabona 0 - 3

Minutul 82 - GOOL Sporting! Pedro Porro trimite o centrare lobată în interiorul careului, Nuno Santos preia și finalizează cu un șut în fața căruia portarul advers nu mai are replică.

Minutul 67 - GOOL Sporting! Edwards îi pasează lui Trincao, care șutează puternic în colțul din dreapta al porții.

Minutul 65 - GOOL Sporting! Edwards deschide scorul, după o pasă spectaculoasă a lui Hidemasa Morita. Fotbalistul preia în careu și șutează puternic în colțul drept.

07-09-2022 20:25

Ajax - Rangers 4 - 0

Minutul 80 - GOOL Ajax! Steven Bergwijn profită de o greșeală în defensiva scoțienilor, recuperează mingea și marchează cel de-al patrulea gol.

Minutul 34 - GOOL Ajax! Olandezii reușesc încă un gol. Mohammed Kudus face o cursă senzațională și îl învinge pe portarul advers cu un șut spectaculos, la colțul lung.

Minutul 33 - GOOL Ajax! Gazdele își majorează avantajul după autogolul lui James Sands.

Minutul 17 - GOOL Ajax! Steven Berghuis centrează din corner, iar Edson Alvarez preia cu capul și trimite mingea în poartă, în partea stângă a porții.

07-09-2022 13:06

Noul sezon UEFA Champions League a început cu stil. Kylian Mbappe (23 ani) și Erling Haaland (22 ani) au marcat câte o dublă în victoria lui PSG cu Juventus, 2-1, și a lui City cu Sevilla, 4-0, în timp ce Dinamo Zagrab a produs surpriza și a învins-o pe Chelsea, 1-0.

Pe 7 septembrie, capul de afiș este deținut pe Inter - Bayern Munchen, LIVE TEXT pe www.sport.ro de la 22:00, iar revenirea momentului îi aparține Barcelonei, care se întoarce în UEFA Champions League după un an de pauză.