Gattuso si-a pierdut mintile: a strans de gat o fosta legenda de la AC Milan! VIDEO

AC Milan Gennaro Gattuso Joe Jordan Tottenham Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 16 Februarie 2011, 11:21
Data actualizarii: Miercuri 16 Februarie 2011, 11:51

Tottenham a batut-o pe AC Milan cu 1-0 si e favorita la calificarea in sferturile Ligii Campionilor! Crouch a inscris golul victoriei, insa finalul meciului a fost foarte tensionat.

Gattuso este pus la zid de toata lumea dupa gestul incredibil de la meciul de aseara. Dupa mai multe 'vorbe grele', italianul s-a dus glont la banca de rezerva a englezilor si i-a bagat mana in gat antrenorului secund.

"Mi-am pierdut capul si sunt responsabil, am facut ceva ce nu ar fi trebuit sa fac. Jordan m-a «terorizat» in a doua repriza insa acest lucru nu justifica reactia mea", a declarat italianul

Joe Jordan nu este doar un oficial al Tottenham. Atacantul care a facut senzatie in Europa in anii '70-'80 a jucat doua sezoane pentru AC Milan (1981-1983) si a fost foarte apreciat de fani, el reusind sa marcheze 12 goluri in tricoul rosso-nero.

Jordan a mai jucat pentru Leeds, Manchester United, Verona, Southampton si Bristol City, iar acum este mana drepta a antrenorului Harry Redknapp.

Joe Jordan este considerat unul dintre cei mai duri jucatori din istorie, iar poza de mai jos spune totul. Presa din Anglia scrie ca daca cei doi s-ar fi intalnit pe teren acum 20 de ani, Gattuso ar fi iesit foarte sifonat.