San Heroes! Tottenham, aproape de o calificare ISTORICA in sferturile Ligii: AC Milan 0-1 Tottenham! VIDEO:

AC Milan Tottenham Liga Campionilor
Data publicarii: Marti 15 Februarie 2011, 23:44
Data actualizarii: Miercuri 16 Februarie 2011, 10:10
PREMIERA IN ROMANIA!! LIVESCORE DIN 165 DE CAMPIONATE PE MOBILUL TAU - M.SPORT.RO!

CLICK AICI pentru VIDEO!

Tottenham a reusit o victorie impresionanta in Italia cu AC Milan si e favorita la calificarea in sferturile Ligii Campionilor! Crouch a dat lovitura in minutul 80 dupa o cursa fenomenala a lui Lennon! Milan a marcat in prelungiri, insa arbitrul a anulat golul pe motiv de fault in atac! Returul va avea loc peste doua saptamani in Anglia.

Echipele de start:

AC Milan: Abbiati, Gattuso, Seedorf, Ibrahimovic, Nesta, Flamini, Abate, Silva, Robinho, Yepes, Antonini
Rezerve: Amelia, Pato, Papastathopoulos, Oddo, Jankulovski, Merkel, Legrottaglie

Tottenham: Gomes, Lennon, Van der Vaart, Palacios, Gallas, Crouch, Dawson, Corluka, Sandro, Assou-Ekotto, Pienaar
Rezerve: Cudicini, Pavlyuchenko, Modric, Defoe, Bassong, Kranjcar, Woodgate

LIVE TEXT:
Cele doua echipe intra pe teren! Fanii au realizat o super coregrafie in tribune!
Min 1: A inceput meciul! Milan ataca!
Min 2: Abate respinge cu mana in careu, dar arbitrul nu acorda penalty! Corner pentru englezi, ramas fara rezultat!
Min 4: Arbitrul ii scoate din minti pe englezi! Crouch castiga un duel aerian cu portarul Abbiati in careul de 16 metri al Milanului, dar arbitrul fluiera fault in atac!
Min 6: Crouch mai castiga un duel in careul gazdelor, suteaza din intoarcere, insa e prea slab si Abbiati retine!
Min 10: Corluka centreaza in careul lui Milan, Crouch e acolo si incearca sa reia cu capul, dar este blocat in ultima clipa de Abbiati.
Min 11: Milan reuseste in sfarsit o faza de atac! Ibrahimovic scapa singur, dar e surprins in offside!
Min 12: Ce faza! Tottenham cere din nou penalty! Lennon a centrat perfect in careu, trei fundasi ai Milanului au balbait mingea la 11 metri, dar au reusit sa respinga pana la urma! Crouch a cerut penalty!
Min 13: Inca un raid al englezilor! Lennon mai trece odata in viteza pe partea dreapta, centreaza la Crouch la marginea careului, acesta opreste mingea cu pieptul pentru Van der Vaart, care reia din prima direct in bratele lui Abbiati!
Min 18: Abbiati s-a accidentat si a fost inlocuit cu Amelia! Accidenatrea pare destul de serioasa, italianul viind scos cu targa dupa ciocnirea cu Crouch!

Min 22: Contraatac al Milanului cu Robinho si Ibrahimovic, dar centrarea suedezului e blocata la limita de fundasii englezi!
Min 24: Ibrahimovic cade in careu si cere panlty dar nu se da nimic!
MIn 37: Lennon patrunde in nou in viteza pe partea dreapta, centrarea sa nu e ajunsa de Crouch!
Min 38: Van der Vaart trimite un lob superb de la 20 de metri, Amelia se intinde si respinge in corner!
Min 45: Robinho patrunde in viteza si incearca un sut centrare pentru Ibrahimovic, dar acesta nu ajunge la minge!
PAUZA! Englezii intra la pauza dezamagiti ca nu se afla la conducere! Tottenham a dominat prima parte a jocului!

Min 46: Allegri muta la pauza! Iese Seedorf si intra Pato!
Min 46: Start in repriza a doua!
Min 50: Van der Vaart mai incearca un lob, de data asta din intoarcere de la 20 de metri! Mingea s-a dus putin pe langa vinclu!
Min 51: Cea mai mare ocazie de gol! Yepes reia cu capul din careu, Gomes se intinde si respinge la limita!!!
Min 55: Van der Vaart suteaza din lovitura libera de la 30 de metri direct in bratele lui Amelia!
Min 56: Flamini il faulteaza dur pe Corluka iar acesta nu mai poate continua! Woodgate intra in locul croatului!
SCANDAL! Gattuso i-a pus mana in gat unui oficial de la Tottenham!

Min 60: Yepes reia din nou cu capul din careu, Gomes respinge din nou!
Min 62: Modric intra in locul lui Van der Vaart!
Min 70: Crouch reia cu capul o centrare trimis de Modric, Amelia retine!
Min 71: Sansa pentru Flamini! Francezul a sutat in spatele lui woodgate din pozitie buna!
Min 76: Kranjcar intra in locul lui Pienaar!
Min 77: Ibrahimovic suteaza din prima de la 18 metri, Gomes retine!
Min 80: GOL Tottenham! Lennon scapa pe contraatac si paseaza pentru Crouch, care reia simplu in poarta din 6 metri! Lennon a avut o cursa senzationala de 50 de metri cu mingea!!!

Min 90: Apararea lui Tottenham greseste iar Ibrahimovic este aproape sa profite! Suedezul rateaza insa!
Min 92: Ibrahimovic inscrie din foarfeca, insa arbirul asistent semnalizeaza offside!
FINAL! Tottenham bate pe San Siro si e favorita la calificare!