FOTO Imaginea care spune TOTUL! Ipostaza GRANDIOASA in care a fost surprins Messi pe Etihad Stadium

Lionel Messi Barcelona Liga Campionilor Manchester City Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 19 Februarie 2014, 18:35
Data actualizarii: Miercuri 19 Februarie 2014, 18:58

► Drumul spre Torino incepe joi, ora 20:00, Dnepr - Tottenham in direct Sport.ro si Voyo.ro!

Barcelona a prezentat noi momente de magie cu Lionel Messi, aseara, in Liga Campionilor.

Messi n-a inceput cel mai bine meciul cu bogatii de la Manchester City, insa si-a revenit pe treptat la forma care l-a consacrat si a reusit sa dechida scorul dupa pauza dintr-un penalty controversat. A fost faza care poate a schimbat si soarta calificarii pentru ca arbitrul l-a eliminat in acel minut pe Martin Demichelis de la gazde. Dani Alves a marcat si el inainte de final iar catalanii au luat o optiune importanta pentru calificarea in sferturile de finala.

La finalul partidei, parca pana si panourile publicitare au tinut sa sublinieze ce inseamna Messi pentru Barcelona si pentru fotbal in general.