VIDEO Fază controversată în RB Leipzig - Real Madrid! Gol anulat pentru ofsaid în minutul doi

RB Leipzig - Real Madrid RB Leipzig Real Madrid Liga Campionilor
Data publicarii: Marti 13 Februarie 2024, 22:25
Data actualizarii: Marti 13 Februarie 2024, 22:25

Meciurile din UEFA Champions League pot fi urmărite în format LIVE TEXT pe site-ul www.sport.ro.

După doar două minute, Leipzig a reușit să deschidă scorul în fața fostei campioane a Europei, dar reușita a fost, în cele din urmă, anulată de VAR.

Fază controversată în RB Leipzig - Real Madrid!

Golul a fost, inițial, acordat, dar apoi centralului i s-a transmis că Benjamin Sesko se afla în poziție de ofsaid, motiv pentru care a anulat reușita.

Faza s-a viralizat în cel mai scurt timp pe internet. Până și spaniolii s-au arătat nedumeriți după decizia arbitrului bosniac Irfan Peljto. Fostul arbitru internațional Mateu Lahoz, în prezent analist TV, a spus că nu înțelege decizia luată de centralul partidei.

RB Leipzig și Real Madrid s-au mai întâlnit în Liga Campionilor, în sezonul 2022-2023, în grupele competiției. Atunci, madrilenii au câștigat cu 2-0 pe teren propriu, dar au pierdut în deplasare cu 3-2.

RB Leipzig - Real Madrid | Echipele de start:

• RB Leipzig: Gulacsi - Simakan, Klostermann, Orban, Raum - Olmo, Henrichs, Schlager, Simons - Openda, Sesko
  • Rezerve: Blaswich, Zingerle, Lenz, Bitshiabu, Elmas, Haidara, Poulsen, Seiwald, Baumgartner, Lukeba, Jatta, Kampl
  • Real Madrid: Lunin - Carvajal, Nacho, Tcouameni, Mendy - Valverde, Kroos, Camavinga, Brahim Diaz - Rodrygo, Vincius
  • Rezerve: Arrizabalaga, Gonzalez, Modric, Joselu, Lucas Vasquez, Ceballos, Garcia, Guler, Mario Martin, Paz, Carrillo, Ramon