Toni Kroos RB Leipzig - Real Madrid Real Madrid Liga Campionilor
Data publicarii: Marti 13 Februarie 2024, 23:59
Data actualizarii: Miercuri 14 Februarie 2024, 00:00

Real Madrid a câștigat la limită meciul tur din optimile UEFA Champions League, scor 1-0 cu RB Leipzig.

Meciul a fost decis de reușita lui Brahim Diaz din minutul 48. Acesta a punctat cu un șut cu stângul, la care portarul advers nu a putut interveni.

În minutul 81, Brahim Diaz s-a prăbușit pe gazon, acuzând probleme musculare. Mijlocașul a făcut semn că nu mai poate continua partida, dar jocul nu s-a întrerupt.

Toni Kroos a ”luat foc”! Ce l-a deranjat pe mijlocașul german

Amadou Haidara de la RB Leipzig a declanșat o fază periculoasă de gol pentru echipa sa, lucru care l-a enervat teribil pe Toni Kroos, unul dintre cei mai experimentați jucători din lotul lui Carlo Ancelotti.

Imediat după ce faza s-a încheiat, mijlocașul german s-a ”glonț” către Haidara și i-a reproșat, cel mai probabil, că nu a trimis mingea în afara terenului pentru ca Brahim să primească îngrijiri medicale și, eventual, să fie înlocuit.

A fost nevoie de intervenția arbitrului bosniac Irfan Peljto pentru ca lucrurile să se liniștească, dar chiar și așa Kroos a fost greu de calmat.

Returul dintre Real Madrid și RB Leipzig este programat pe 6 martie, pe ”Santiago Bernabeu”.

RB Leipzig - Real Madrid 0-1 | Echipele de start:

• RB Leipzig: Gulacsi - Simakan, Klostermann, Orban, Raum - Olmo, Henrichs, Schlager, Simons - Openda, Sesko
  • Rezerve: Blaswich, Zingerle, Lenz, Bitshiabu, Elmas, Haidara, Poulsen, Seiwald, Baumgartner, Lukeba, Jatta, Kampl
  • Real Madrid: Lunin - Carvajal, Nacho, Tcouameni, Mendy - Valverde, Kroos, Camavinga, Brahim Diaz - Rodrygo, Vincius
  • Rezerve: Arrizabalaga, Gonzalez, Modric, Joselu, Lucas Vasquez, Ceballos, Garcia, Guler, Mario Martin, Paz, Carrillo, Ramon