FARA CUVINTE! Reactia lui Ronaldo la golul lui Ramos! Spaniolii se intreaba cu cine a tinut la finala UCL! :)

Cristiano Ronaldo Champions League Real Madrid Sergio Ramos Liga Campionilor
Data publicarii: Marti 27 Mai 2014, 21:45
Data actualizarii: Marti 27 Mai 2014, 21:45

Cristiano Ronaldo a marcat cu Atletico in finala Champions League, insa portughezul nu a facut o finala stralucita.

Accidentat chiar inaintea finalei de la Lisabona, Cristiano Ronaldo a facut eforturi mari pentru a putea intra pe teren la meciul cu Atletico.

CR7 s-a chinuit tot meciul, dar nu a reusit sa isi creeze ocazii mari de gol. Atletico a deschis scorul prin Godin si a condus pana in minutul 93, cand Sergio Ramos a reusit golul egalarii! Toti fanii si jucatorii Realului s-au bucurat, mai putin Cristiano Ronaldo.

Imagini publicate de televiziunea spaniola TVE arata ca Ronaldo nu s-a bucurat la golul egalizator al lui Sergio Ramos, cel care a impins partida in prelungiri.

Bale a marcat pentru 2-1 dupa reluarea jocului iar Marcelo a facut 3-1 dupa cateva minute, dar Cristiano Ronaldo isi astepta momentul. L-a prins spre final, cand a fost faultat in careu si s-a dictat penalty. Ronaldo a marcat pentru 4-1 si a fugit rapid spre un colt al terenului. Acolo si-a dat tricoul jos si si-a incordat muschii. A fost un moment de rabufnire al lui Ronaldo, care si-a dorit enorm sa inscrie in finala disputata chiar la el acasa.

DOCUMENTAR DESPRE VIATA LUI CR7

In plus, se pare ca momentul bucuriei de la gol a fost regizat inainte de finala. O camera speciala de cinema era amplasata in acel colt al terenului iar Ronaldo s-a dus direct catre ea. Incepand cu gala Balonului de Aur, momentele importante din viata portughezului sunt filmate pentru un documentar despre viata sa.