EXTRATERESTRU! Gol INCREDIBIL inscris de Luka Modric in meciul cu Sahtior! Cum a putut sa marcheze fostul 'Balon de Aur'

Luka Modric Champions League Real Madrid Sahtior Donetk Liga Campionilor EXTRATERESTRU! Gol INCREDIBIL inscris de Luka Modric in meciul cu Sahtior! Cum a putut sa marcheze fostul 'Balon de Aur'
Data publicarii: Miercuri 21 Octombrie 2020, 22:09
Data actualizarii: Miercuri 21 Octombrie 2020, 22:12

Real a pierdut in primul meci din Champions League de pe teren propriu cu Sahtior Donetsk, 2-3!

Madrilenii au inceput cu stangul noul sezon din Champions League, dupa ce au incasat prima infrangere, chiar pe teren propriu, impotriva lui Sahtior Donetsk.

Ucrainenii au deschis scorul in minutul 29 prin Tete, iar 4 minute mai tarziu, Varane a trimis in propria poarta. Solomon a dat lovitura pentru Sahtior chiar inainte de pauza si a stabilit scorul primei reprize.

'Balonul de Aur' din 2018, Luka Modric a readus-o pe Real in joc cu un gol de generic, o executie superba din afara careului, venita dupa o pasa de la Marcelo. Vinicius a inscris pentru 3-2, iar Valverde a marcat in prelungiri, insa golul a fost anulat cu VAR dupa un ofsaid la Vinicius, astfel ca ucrainenii au plecat cu cele 3 puncte.