Dumnezeul INTAMPLARII exista si nu doarme! Barca, eliminata din Liga la 3 ani de la golul lui Iniesta din prelungiri!

Chelsea Barcelona Liga Campionilor
Data publicarii: Marti 24 Aprilie 2012, 23:57
Data actualizarii: Miercuri 25 Aprilie 2012, 00:03

Englezii sunt convinsi ca exista justitie poetica! Cel putin in fotbal, acolo unde Chelsea s-a calificat in finala Ligiii la trei ani de la meciul controversat din 2009.

Iniesta n-a mai marcat in prelungiri, Barca nu s-a mai calificat in finala Champions League. In 2009, echipa lui Guardiola s-a bucurat de mai multe decizii favorabile ale arbitrului, iar Iniesta a dat lovitura in minul 94 cu un sut incredibil de la marginea careului. Au urmat incidente intre Drogba si arbitrul, iar ivorianul a fost suspendat sase partide din Champions League. A venit clipa revansei, Drogba fiind singurul marcator al meciului din tur.

Astazi, oamenii lui Guardiola au fost eliminati de Chelsea dupa o partida nebuna in care Messi a ratat penalty iar Torres a inscris in prelungiri pentru 2-2.