Cum a intors Messi din cuvinte soarta partidei cu Inter! Discursul tinut pe tunel, la 0-1! Catalanii au facut apoi remondata

Barcelona Inter Milano Leo Messi Liga Campionilor uefa champions league Liga Campionilor Cum a intors Messi din cuvinte soarta partidei cu Inter! Discursul tinut pe tunel, la 0-1! Catalanii au facut apoi remondata
Data publicarii: Joi 03 Octombrie 2019, 10:44
Data actualizarii: Joi 03 Octombrie 2019, 10:52

Barcelona a castigat cu 2-1 meciul cu Inter, din grupele UCL.

Barcelona a invins-o cu 2-1 pe Inter Milano, pe Camp Nou. Italienii au codus cu 1-0 inca din minutul 2, dupa golul lui Lautaro Martinez. In repriza a doua, Luis Suarez a punctat de doua ori. Uruguayanul a marcat in minutele 58 si 84.

Leo Messi: "Baieti, nu ne pierdem capul! Iesim si presam"

Sport Catalunya prezinta discursul tinut de Messi la pauza meciului, la scorul de 1-0 pentru Inter. Acesta i-a incurajat pe coechipieri si le-a explicat tactica pentru repriza a doua.

Dupa sedinta din vestiar, tinuta de Ernesto Valverde, Messi a preluat initiativa pe tunel.

"Baieti, nu ne pierdem capul! Hai sa iesim pe teren si sa presam! Jucam normal!", a spus Messi.

"Vamos, vamos" (n.r Haide, haide), a spus si Suarez.