Chelsea merge in sferturile Ligii! Chelsea 0-0 Copenhaga! Vezi fazele meciului VIDEO

Chelsea Copenhaga Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 16 Martie 2011, 23:39
Data actualizarii: Joi 17 Martie 2011, 07:19

PREMIERA IN ROMANIA!! LIVESCORE DIN 165 DE CAMPIONATE PE MOBILUL TAU - M.SPORT.RO!

CLICK AICI PENTRU REZUMAT

Echipele de start:
Chelsea - Cech; Bosingwa Ivanovic Terry Cole; Ramires Mikel Lampard Zhirkov; Anelka Drogba

Copenhaha - Wiland; Wendt, Zanka, Antonsson, Bengtsson; Bolaños, Claudemir, Kvist, Vingaard, Gronkjaer, N'Doye

IN TUR: 2-0;
FAZELE MECIULUI:
Se tine un moment de reculegere in memoria victimelor dezastrului din Japonia!

Min 1: Incepe meciul cu Copenhaga in atac!
Min 6: Lovitura libera periculoasa pentru Copenhaga din 18 metri, dar danezii suteaza in zid!
Min 8: Drogba il lanseaza pe Cole in careul danezilor, fundasul lui Chelsea incearca un sut din unghi, dar trage in plasa laterala!
Min 11: Drogba trage de la 25 de metri, Wiland se intinde si retine fara probleme!
Min 18: Cea mai mare ocazie! Zhirkov rateaza incredibil din centrul careului dupa o pasa perfecta a lui Drogba!
Min 20: Chelsea, dezlantuita! Zhirkov il lanseaza pe Anelka singur cu portarul advers, dar atacantul francez suteaza direct in blocaj si mingea iese in corner!
Min 24: Ocazie URIASA! Dame N'Doye trage superb in bara din lovitura libera de la 25 de metri!!! Cech n-a avut nicio reactie!

Min 33: Zhirkov reia ULUITOR din 3 metri pe langa poarta! Pasa geniala a lui Drogba din nou!
Min 44: Drogba incearca o reluare spectaculoasa peste portarul oaspetilor, dar acesta se prinde si reuseste sa retine mingea!

PAUZA!
E 0-0 dupa o repriza cu multe ocazii de gol!

Min 46: S-a reluat meciul cu Chelsea in atac!
Min 50: Ratare mare! Obi Mikel reia cu capul in bara la corner!
Min 63: Sansa pentru N'Doye, insa sutul sau din careu trece pe langa poarta!
Min 68: A intrat Torres la Chelsea!
Min 69: Torres trage de la marginea careului, mingea deviata pica putin pe langa poarta danezilor!
Min 70: Lampard trage de la 30 de metri pe langa poarta!
Min 79: Terry reia cu capul la corner peste poarta!
Min 80: Drogba trage din lovitura libera de la 30 de metri direct in bratele portarului de la Copenhaga!
FINAL! Chelsea merge in sferturile de finala dupa victoria cu 2-0 din TUR! Real Madrid a castigat cu 3-0 cu Lyon si se califica si ea in sferturi! Vezi aici