Celtic 1 - 0 Benfica: VEZI REZUMAT

Data publicarii: Miercuri 07 Noiembrie 2007, 02:38
Data actualizarii: Miercuri 07 Noiembrie 2007, 02:38
CELTIC SE LUPTA CU SAHTIORUL LUI MIRCEA LUCESCU PENTRU UN LOC IN OPTIMILE UCL!

Celtic a reusit astazi sa invinga pe Benfica, scor 1-0, dupa un meci foarte tacticizat.  Singurul gol al partidei a fost inscris cu doar doua minute inainte de finalul primei reprize, de catre tanarul McGeady, la capatul unui sut puternic din afara careului. Benfica a incercat sa revina in joc, insa apararea scotienilor nu a cedat pana la final.

Celtic se afla acum pe locul 3 in grupa D, la egalitate de puncte cu Sahtiorul lui Mircea Lucescu, insa dezavantajata de rezultatul direct.

Benfica a intrat in teren in urmatorul 11: Quim, Luis  Filipe, Luisao, Edcarlos, Leo, Katsournis, Binya, Maxi Pereira, Rui Costa, Cristian Rodriguez, Oscar Cardozo

Celtic a intrat interen in urmatorul 11: Boruc, Caldwell, McManus, Naylor, Hartley, McGeady, Brown, Jarosik, Vennegoor, McDonald