Inter Milano cristi chivu UEFA Youth League Liga Campionilor Cristi Chivu
Data publicarii: Marti 04 Octombrie 2022, 18:59
Data actualizarii: Marti 04 Octombrie 2022, 19:04

Inter U19, echipa pregătită de Cristi Chivu, a fost spulberată în UEFA Youth League de Barcelona, scor 1-6.

Catalanii au făcut instrucție cu gruparea nerazzurra, la Milan. Riad și Fernandez au marcat primele două goluri în minutele 5 și 20.

Inter a rămas în zece oameni în minutul 45, după ce Stante a fost eliminat. Barbera a dus scorul la 3-0 în prelungirile primei reprize, din penalty.

• Cristi Chivu

Barcelona a dat de pământ cu Interul lui Chivu, în UEFA Youth League

Echipa de juniori a catalanilor a continuat ”asediul” și după pauză. Barbera, Hernandez și Guiu au marcat în minutele 68, 78 și 81. Scorul final a fost stabilit de cei de la Inter, din penalty, în minutul 86.

Recent, presa din străinătate a scris că antrenorul român este favorit să-l înlocuiască pe Simone Inzaghi în funcția de antrenor principal la echipa mare a lui Inter Milano.

După șapte meciuri în Youth League, Barcelona este lider, cu șapte puncte. Interul lui Chivu este pe locul doi, cu patru puncte.

Grupa este completată de Plzen, cu trei puncte, și Bayern, cu două puncte.