Liverpool Salzburg uefa champions league Liga Campionilor Au crescut cu finala NEBUNA a lui Liverpool si au fost la un pas sa repete MINUNEA chiar pe Anfield! Discurs FABULOS al antrenorului lui Salzburg la pauza meciului
Data publicarii: Vineri 04 Octombrie 2019, 13:09
Data actualizarii: Vineri 04 Octombrie 2019, 13:11

Liverpool - Salzburg a fost cel mai spectaculos meci al fazei a doua din grupele UEFA Champions League.

Liverpool a inceput bine partida de pe Anfield si dupa o jumatate de ora conducea cu 3-0. Salzburg a reusit o revenire spectaculoasa dupa pauza, a egalat la 3, insa a pierdut in cele din urma scor 3-4.

"Luptati, trebuie sa ne simta, trebuie sa inteleaga ca suntem aici ca sa concuram, nu suntem in plimbare! Vreau mai multa agresivitate impotriva lor, impotriva lui Van Dijk, jucati cu prea mult respect fata de ei! Haideti, vorbim un pic de tactica, mergem pe gazon si hai sa ne ridicam nivelul, sa crestem in agresivitate, sa le aratam cine suntem", a fost o parte din discursul antrenorului Marsch la pauza meciului cu Liverpool.

Revenirea incredibila a pustilor de la Salzburg aminteste de cea mai celebra revenire din istoria recenta a fotbalului. Chiar Liverpool reusea o partida spectaculoasa in finala UEFA Champions League din 2005 dupa ce fusese condusa cu 3-0 de AC Milan.

Si atunci, ca si acum, discursul din vestiar, de la pauza meciului, a facut diferenta.